Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkanélküli, mégis ad vesz,...

Munkanélküli, mégis ad vesz, lehet belőle baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Húgom barátja már vagy 2 éve a munkaügyi álltal van úgymond eltartva (TB-t fizetik helyette)

Na a lényeg:

"nemesacél" nyakláncot árul, hatalmas tételben, amit egy másik embertől vesz!

A kérdés:

Lehet belőle baja? Leginkább azért érdekel mert nálunk laknak, és idevan bejelentve a gyerek...

Persze járulékokat nem fizet!!

Ha lehet belőle baja, mire kéne számítani?

Melyik szerv intézkedne? A NAV?

Segítsetek, kérlek!



2019. aug. 1. 02:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
28%

"Szóval ha valaki fizeti maga utàn az fejezze be mert ingyen is adjàk."---Nekem meg pont ők mondták, hogy nem jár a 3 hónap után, bevételem nulla, kölcsönt meg fizetni kell és nem fizetik helyettem!

Lehet az a bajuk, hogy nem vagyok roma?

2019. aug. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudom mi csinàltàl, pedig adjàk mindenkinek. Én vagyok rà az élö példa. Igaz nem reklàmozzàk hogy van ilyen lehetöség, neten sincs fent.
2019. aug. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
63%
Ja és nem vagyok roma se.
2019. aug. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

#11 nekem is azt mondták, hogy nem adják!

Bár nekem azt mondták hogy miután legalább érettségim van, ezért eltudok helyezkedni bárhol.....


Nem, nem tudtam, fizethettem akkoriban magam után a tb-t...


Ő se roma egyébként, vagyis félig az csak.

2019. aug. 1. 12:10
 15/19 anonim ***** válasza:
78%
Dikk, more, itt senki nem roma?
2019. aug. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
26%

12-es akkor te egyedülálló vagy hivatalosan és semmi vagyonod nincs?

Az elutasító határozatban benne volt, hogy jövedelem a határ alatt, de az x rendszámú autó értéke miatt nem adják meg. Következő hónapban megoldódott a dolog szerencsére.

2019. aug. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Akkor a NAV, fura módon volt már aki megfenyegette a srácot ezzel, de amennyi esze van nem fogta fel..
2019. aug. 1. 15:18
 18/19 anonim ***** válasza:

Nekem is fizették anno, amíg nem közvetítettek ki. Nem volt semmi a nevemen. Családban volt egy öreg autó ugyan, de idős szüleim vannak a kocsi létszükséglet.

Nyugdíjasok, eltartottak, megadták.

2019. aug. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nézd, a hatalmas tétel nem tudom mit jelent a számodra, de ha ennyi idő után ezt sikeresen tudja csinálni, a hatóságok még csak nem is érdeklődtek iránta akkor nem hiszem, hogy neked kellene fenyegetni egy kinyomtatott papírral. Ha nem tetszik a képe kérd meg, hogy költözzön el.


Még ha egy próbavásárlásba bele is fut, ott is csak egy alkalmat tudnak ráverni (elsőre) az üzletszerűség vélelmével, ha egyáltalán megáll, aztán legfeljebb kap pár tízezres büntetést, nagy kaland ha tényleg hatalmas tételben csinálja. Bár fura számomra, hogy gigantikus mennyiségű nemesacél nyaklánc eladható ebben az országban, de ki tudja. Vagy azt mondják rá, hogy arany, mert akkor lehet profit :))


Ezt amúgy könnyen, olcsón legalizálni lehetne, de a nulla adózásnak nincs mása. Nekem van ismerősöm aki ugyanígy nem fizetett soha semmit, most meg már raktárakat, üzletet, házakat vesz. Én meg mindent legálisan csinálok, hát nem ugyanaz a műfaj.

2019. aug. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!