Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tartoztam az apehnak 50 ezer...

Tartoztam az apehnak 50 ezer ft tb fizetésel de úgy néz ki hogy elengedték mivel munkanélküli voltam és rászorultam, na most meg már van munkám, ha ezt a apeh megtudja létezik h azt mondja h fizesek mégis?

Figyelt kérdés
Határozatot ha meg hozta azt meg tudja változtatni? Úgy értem h most már van munkám és azt mondja h mégis fizesél. A határozatot még akor hozta mikor munkanélküli voltam, szerintetek? Létezik h azt mondja az apeh most már van munkad fizess?

2013. okt. 30. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem az már le van tudva. Van egy tiszta lapod és innen megy minden normálisan. Nem hiszem, hogy ezzel még foglalkoznának...
2013. okt. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy "úgy néz ki hogy elengedték"

A kérvényedre adott határozatban világosan benne van, hogy elengedték-e, vagy sem.

Ha elengedte, akkor törölte az adófolyószámládról és nem követeli a későbbiekben sem.

2013. okt. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hogy lehet ilyen "elengedést" kérni? Nekem sincs semmi jövedelmem.
2013. okt. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elengedést (az eddig felhalmozott tartozást), vagy átvállalást (a jövőben esedékes járulék fizetését) szeretnéd?
2013. okt. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Még nincs tartozásom, jelenleg munkanélküli vagyok, így jövedelmem sincs, igazságtalannak tartom, hogy elvárják, hogy a semmiből fizessek, de ha van ilyen utólagos elengedés, akkor nem fizetném. Az önkormányzathoz beadtam a kérelmet, de alig akarta átvenni az ügyintéző, a párom gépjárműve miatt bukta lesz.
2013. okt. 31. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az utólagos elengedés kérelemnél alapos jövedelem és vagyonvizsgálatot végeznek.

Már a nyomtatványon meg kell adnod elég nagy részletességgel a jövedelmi és vagyoni adataid. Azután ezt a NAV összefuttatja a rendszerében levő adatokkal és a központi nyilvántartóban fellelhető adatokkal.

Ha téged a vagyoni helyzeted alapján "nem rászoruló"-nak minősít az önkormányzat, akkor a NAV sem fogja elengedni a tartozásod.

Ráadásul azt sem játszhatod el, hogy bejelentkezel, nem fizetsz, felszólítanak, elengedteted, újból nem fizet, ismét felszólítanak, megint elengedteted. Már az első elengedtetésnél bebuknád, nem kapnád meg a méltányosságot (részletesebb bevallást kérnek, mint az önkormányzat és a feltételeik is szigorúbbak)

Ha nem jelentkezel be, 5 évük van az elévülésig, azon belül bármikor elővehetnek.

Ráadásul a NAV könnyebben inkasszózhat és hajthat be mint bármilyen más hatóság.

Most különösen rászálltak az eü.járulékot nem rendezőkre (a gyakorin is elég sok kérdést tettek fel erről)

Ha nem minősülsz rászorulónak az önkormányzatnál és nem rendezik helyetted, jobban jársz, ha fizeted magad után, mert az elengedést nem fogod megkapni. Amikor követeli majd a NAV, akkor meg be kell fizetned egy összegben, rövid határidőn belül, vagy inkasszálják/végrehajtják.

2013. okt. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Július óta nincs semmi jövedelmem, nincs semmi a nevemem, nincs vagyonom, van egy 20 éves biciklim, azzal járok vagy gyalog, ezt vizsgálhatják nyugodtan, a párom jelenlegi fizetése éppen a határ alatt van, ha 3-al osztom, de van egy millió körüli 10 éves autója, ezért nem akarják átvállalni a tb-émet, ez szerintem nem igazságos.
2013. okt. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elkeserítelek:

Nem 3-mal kell osztanod, hanem 2,7-tel.

Nemcsak a párod fizetése számít, hanem a családi pótlék is.

Az egymillió körüli autó pedig függetlenül a korától olyan értékű vagyon, ami meghaladja a törvényben meghatározott vagyoni korlátot.

A NAVot pedig nem fogja érdekelni, hogy neked személy szerint nincs jövedelmed. Ha van bankszámlád, vagy közös a bankszámlátok, inkasszózza.

Ha nem tudja beszedni így a pénzt, akkor végrehajtást indít az állandó lakcímeden. Amiről nem tudjátok számlával igazolni, hogy nem a te tulajdonod, és egy nagyon szűk körű nem árverezés alá vonható dolog kivételével vihet mindent, nemcsak a 20 éves biciklidet.

Teljesen mindegy, hogy igazságosnak tartod-e, vagy sem, törvény szerint nem számítasz rászorulónak és fizetned kell.

Nem ez az egyetlen olyan dolog, ami nem igazságos, mégis úgy van.

2013. okt. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
12%

Van elutasító határozatom, ami megállapítottam, hogy az egy főre eső jövedelem a határ alatt van, akármennyivel is osztották, de az autó miatt megtagadva a dolog. Reméltem, hogy rugalmasabban kezelik a dolgot, hisz még az összhatár alatt van bőven az értéke, de a bürokrácia győzött :( Ha majd nem lesz mit enni, megesszük az autót :)

Katasztrófa ez az ország :(

2013. okt. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Köszönhetjük ezt viktorkának és bandájának, a legfőbb szempont az összefogás az adósságcsökkentésre, meg nincs imf hitelünk, viszont kapunk cserélbe rezsicsökkentést...ellenben fizesd be még a gatyádat is.

undorító valóban.

2013. dec. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!