Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha azonnali hatállyal felmondo...

Ha azonnali hatállyal felmondok, mint munkavállaló, a felgyülemlett szabikat ki kell fizetni vagy lemondhatok róla?

Figyelt kérdés
nem szeretnék bejárni a munkahelyemre a továbbiakban, és a főnök sem szeretné, tehát kb közös a megegyezés, csak azzal az abajom, hogy ha úgy válunk el, akkor a szabikkal valamit kezdeni kell ugye? tehát nem kezdhetek az új helyemen akár másnap, csak ha a szabikat letöltöttem....kifizetni biztos hogy nem fogják.
2019. aug. 7. 12:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Ha most mondasz fel, akkor kb. 13 szabadságod van. Ebből semennyit nem vettél még ki idén?
2019. aug. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szulesi szabin vagyok.. nem tudom mennxi lehet de idén nem vettem még. A munakkorom megszunt tudom hogy a fonok koteles lenne visszavenni de azota en el is koltoztem nem akarok visszamenni. És mivel wlbucsuzaskor egy jo kis bonuszt adott csak hogy szerencsét kivanjon meg egy hatalmas viragcsokrot, nem szeretnék 10 nap szabi kifizetesen rugózni...viszont az uj helyemen mielobb kezdwni kellene. Felmondhatok csak ugy hogy nem kerem sem a szabikat sem a penzt?
2019. aug. 7. 12:21
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet párhuzamosan több munkahelyed is, semmi nem tiltja. Tehát lehetsz te még a mostanin szabadságon, miközben az újon már elkezdesz dolgozni. Az összegyűlt szabikat a munkáltató köteles kiadni vagy kifizetni, nincs olyan, hogy csak úgy lemondasz róla.
2019. aug. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
De, kezdhetsz azonnal a másik munkahelyen, nem befolyásolja, hogy van még egy munkahelyed, be legyél hülye, több száz ezres összeg is lehet
2019. aug. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De egyszerre letesitheto két 8 oras munkaviszony?
2019. aug. 7. 12:49
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Most heverészel otthon hónapokat, holott terhes vagy, és nem beteg.

Nem elég ez a fajta szabadság?

2019. aug. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
52 munkahelyed is lehet egyszerre, semmi nem tiltja
2019. aug. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

6: valamit nagyon benéztél. nem vagyok terhes. és nem heverészek, hanem itthon vagyok két gyerekkel. :)


nem tudom mennyi szabim lehet, az biztos, hogy úgy jöttem el, hogy szülés előtt nem táppénzre mentem, hanem kivettem az összes az évit, és pont év közepe volt, tehát szerintem a szülési szabadság első fél évére járókat is kivettem. a fizetés nélküli szabadság - tehát nem a CSED ideje alatti 6 hónap hanem az azt követő időszakra egyáltalán jár szabadság?

2019. aug. 7. 13:05
 9/14 A kérdező kommentje:
ja úgy látom, nem is jár rá szabi...akkor maximum csak arra a bizonyos fél évre járna, amíg CSED-en voltam a gyerkőcökkel, arányosan, nem? szerintem az biztos nem lesz egy több százezres összeg, a fizetésem is épp hogy 6 számjegyű volt :)))
2019. aug. 7. 13:07
 10/14 anonim ***** válasza:
27%
tök mindegy mennyi, jár neked, ne hagyd ott!
2019. aug. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!