Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

110 ezer forintos adótartozás, mire számíthatok?

Vagyonszerzési illetékről van szó. Részletfizetést kértem rá, amit fizettem is, de sajnos elvesztettem a munkámat, az új helyen pedig októberben tudok kezdeni. Mire számíthatok a NAVtól?

110 ezer forintot nem fognak ingatlanra terhelni ugye? Illetve nem fognak elvinni semmit?

Keress kérdéseket hasonló témákban: adotartozas, vagyonszerzesi illetek

aug. 11. 11:41  Privát üzenet  

A válaszok
Keress alkalmi munkát

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont aug. 11. 11:43 Privát üzenet

Részletfizetést kértél, de ha nem tartod be, felmondják a részletfizetési megállapodást és nem lesznek méltányosak és egy összegben fogják behajtani.

Nekem 25 ezer ft kamarai tartozást inkasszóznak a 45 ezres rokkantsági ellátásból - nem szívbajosak :-(

Kisembert ütik-vágják...

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont aug. 11. 12:23 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Én be akarom fizetni, csak jó lenne ha október közepéig ellehetne húzni. Az 2 hónap csak igazából.

# 3/7Időpont aug. 11. 12:33 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Vagy ha utalok nekik valami keveset, akkor békénhagyhatnak majd egy ideig?

# 4/7Időpont aug. 11. 12:34 Privát üzenet
Ha tudsz valamennyit utalni, akkor mindenképpen tedd meg - azzal is húzod az időt és látják, hogy a szándék megvan.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont aug. 11. 12:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

2 hónapja nem fizettem be, és attól félek jön a behajtó

# 6/7Időpont aug. 11. 13:27 Privát üzenet

Ha 100 ezer alattira le tudtad nyomni a tartozás összegét, akkor nem megy a végrehajtó.

100 ezer alatt "csak" bankszámlát inkasszálnak, és jövedelmet tiltanak, semmi mást nem csinálhatnak.

Egyébként akár 101.000,- Ft-nál is ráugorhatnak az ingatlanra.

Amennyit tudsz fizesd, legalább a fizetési szándékodat látják és előbb is letelik a tartozás.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont aug. 12. 05:12 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan, miként tudom ezt megigényelni a NAV-nál?
Az adófolyószámla minden köztartozást tartalmaz?
Tartozásmentesen NAV végrehajtás alatt álló. Ez hogy jön össze?
Van egy kb 3 éve be nem fizetett 3-4ezer ft-os adótartozásom. Valami egészségpénztáros dologból adódóan. HOgy tudom ezt a nav-al rendezni, és számíthatok-e valami kamatra? Köszönöm.
A részletfizetés engedélyezése hogyan befolyásolja az adott tartozás elévülését?
Mennyi leheg most a tb tartozásom?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!