Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 110 ezer forintos adótartozás,...

110 ezer forintos adótartozás, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Vagyonszerzési illetékről van szó. Részletfizetést kértem rá, amit fizettem is, de sajnos elvesztettem a munkámat, az új helyen pedig októberben tudok kezdeni. Mire számíthatok a NAVtól?

110 ezer forintot nem fognak ingatlanra terhelni ugye? Illetve nem fognak elvinni semmit?



#adótartozás #vagyonszerzesi illetek
2019. aug. 11. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress alkalmi munkát
2019. aug. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Részletfizetést kértél, de ha nem tartod be, felmondják a részletfizetési megállapodást és nem lesznek méltányosak és egy összegben fogják behajtani.


Nekem 25 ezer ft kamarai tartozást inkasszóznak a 45 ezres rokkantsági ellátásból - nem szívbajosak :-(

Kisembert ütik-vágják...

2019. aug. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én be akarom fizetni, csak jó lenne ha október közepéig ellehetne húzni. Az 2 hónap csak igazából.
2019. aug. 11. 12:33
 4/9 A kérdező kommentje:
Vagy ha utalok nekik valami keveset, akkor békénhagyhatnak majd egy ideig?
2019. aug. 11. 12:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha tudsz valamennyit utalni, akkor mindenképpen tedd meg - azzal is húzod az időt és látják, hogy a szándék megvan.
2019. aug. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2 hónapja nem fizettem be, és attól félek jön a behajtó
2019. aug. 11. 13:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha 100 ezer alattira le tudtad nyomni a tartozás összegét, akkor nem megy a végrehajtó.


100 ezer alatt "csak" bankszámlát inkasszálnak, és jövedelmet tiltanak, semmi mást nem csinálhatnak.

Egyébként akár 101.000,- Ft-nál is ráugorhatnak az ingatlanra.


Amennyit tudsz fizesd, legalább a fizetési szándékodat látják és előbb is letelik a tartozás.

2019. aug. 12. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bzoli79 ***** válasza:
500 000 tartozás alatt a nav nem "uorhat rá" az ingatlanra..
2023. máj. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

De igen, ráugorhat.


100 ezer a korlát, ami alatt csak pénzügyi végrehajtás van. Tehát inkasszó és jövedelem-letiltás. Felette teljes végrehajtás van.


Az 500 ezer forintot keverheted azzal, hogy 500 ezer alatti tartozásnál az adós lakhatását szolgáló ingatlanra csak jelzálogjogot jegyeztethet be, végrehajtási jogot nem. Ha semmi másból nem térül meg a tartozás, akkor a lakhatásul szolgáló ingatlanon át kell jegyezni a jelzálogjogot végrehajtási joggá, és máris mehet árverésre a kecó.


Ha egy ingatlan nem szolgálja az adós lakhatását, akkor 101.000 forinttól simán mehet árverésre. Nyilván mindig az ingatlan az utolsó, amit értékesítenek. Ha más módon megtérül belátható időn belül a hátralék, akkor nem piszkálják az ingatlant, hiába "foglalták" le.

2023. máj. 11. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!