Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Importáltam árukészletet...

Importáltam árukészletet amerikából KATA egyéni vállalkozóként. A futárnak fizettem a vámot + ÁFÁT. A DHL azt mondta hogy vissza tudom igényelni az áfát. Más azt mondja hogy nem, mi az igazság?

Figyelt kérdés
2019. aug. 15. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
2019. aug. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudod
2019. aug. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
áfakörösként vissza tudod csak épp a kata lényege hogy áfa mentessegi hatar alatt van az éves bevételed emiazt sokan eztel nem is foglalkoznak és alapból arra mennek, hogy alanyi adómentesek legyenek. Ők nem is fogják tudni visszaigényelni és nem kell költséget igazolni, amivel pl. az áfát is nyilvántartód, lejelented és visszaigényled àfakörösként.
2019. aug. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha KATA-s vállalkozóként az AAM-et (alanyi adómentes adózást választottad), akkor nem fogod tudni visszaigényelni az áfát.

Ha áfás lennél, akkor viszont kellene lennie könyvelődnek, aki ezt tudja - tehát valószínűleg AAM vagy és így nem igényelheted vissza az ÁFÁ-t

2019. aug. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amúgy meg a DHL egy futárszolgálat, akinek nem kötelessége tudni, hogy Te milyen adózást választottál - úgyhogy akár zöldségeket is beszélhet.

Mint ahogy mi, itt a gyakorin is, hiszen ez sem hivatalos fórum, nem szakértők válaszolnak - nem véletlenül irányított az 1-es válaszoló a NAV oldalára :-)

2019. aug. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!