Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tb tartozásra lehet részletfiz...

Tb tartozásra lehet részletfizetést kérni?

Figyelt kérdés

több száz ezres tb tartozasom van jelenleg és igy inaktív a tbm is.

Ha részletfizetést kérek akkor ellatnak tb alapon a kórházakban? Már van bejelentett 2 órás munkám több mint 1,5 éve! Igy a dolgok fizetve vannak utánam! Csak a tartozás miatt nem él a tajom.



2019. aug. 21. 10:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy a tartozás miatt nem él, ha van aktív biztosítási jogviszonyod, akkor bizony zöldet kell kapnod.


Egyébként azt is ellátják, akinek valóban nem rendezett a jogviszonya, csak felszólítják a rendezésre.


FAM01-en kérhetsz max 12 havi, automatikus, pótlékmentes részletfizetést.

De annak nézz utána, be vagy-e jelentve, mert kizárt, hogy a tartozás miatt nem rendezett a jogviszony.

2019. aug. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Én bementem személyesen ezt megkérdezni.Kaptam egy címet,ahova kellett küldenem 1levelet saját kézírással,részletesen le kellett írnom miért kérvenyezem a részletfizetést,milyen helyzetben vagyok.A tartozásomból elengedtek 100 rugót,a többit pedig 2 év alatt kellett kifizetnem hónaponta csekken,amit előre kiküldtek.
2019. aug. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy hiába vagyok most bejelentve, mert a tartozás miatt nem él a tajom.

A mostani bejelentés nem üti ki a régi tartozast. Pedig jó lenne ha valahogy élne, mert van egy lágyéksérvem és aszt kéne műteni! Magán orvos nagyon drága albérlet mellett.

2019. aug. 21. 11:38
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy hiába vagyok most bejelentve, mert a tartozás miatt nem él a tajom.


Nincs ilyen, értsd meg. Aki ezt mondta, hülyeséget beszélt.

2019. aug. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A kórházba mondta a recepciós! Amikor odaadtam a tajkartyamat. Mondta hogy a gép azt jelzi, hogy inaktiv a tajom és fizetnem kell az ellátásért!

Lehet hazudott?

Hol tudnám én megnezni hogy él e a tajszamom, ugyfelkapun kívül, mert az nincs!?

Köszönöm a választ!

2019. aug. 21. 12:19
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek igaza van, ha inaktív az másért van, nem a tartozásod miatt.
2019. aug. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Menj be kormányablakba, ott megmondják és el is tudod intézni a TB részletfizetést is.
2019. aug. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az inktív taj egészen mást jelent.

Inaktív az, aki pl külföldre költözik, itthon érvénytelenítik.

A tiéd aktív volt, csak nem volt mögötte egy ideig biztosítási jogviszony.


Ezek a kórházi dolgozók kb annyit értenek hozzá, hogy látják a színt.

Vagy csináltatsz ügyfélkaput (ami két perc, ha van új személyid, akkor annyi sem, mert be sem kell menni), vagy bemész bármelyik nav-ba, hogy nézzék meg, be vagy-e jelentve, vagy az OEP-hez.

2019. aug. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket!

Más is meg tudja nézni ugyfelkapun az én tajomat?

2019. aug. 21. 15:38
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem, csak a sajátodat tudod megnézni, vagy meghatalmazott járhat el.
2019. aug. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!