Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Több százezres TB tartozásra...

Több százezres TB tartozásra adnak részletfizetést?

Figyelt kérdés

Kaptam ma egy levelet a végrehajtási osztálytól, hogy fizessem be a tartozásom egy összegben, különben a tartozásom további értesítés nélkül végrehajtható.

Szerintetek van esélyem rá, hogy engedélyezzék a részletfizetést?

Egyébként a levél alján a dátum február 10, de mégis csak ma kaptam meg a levelet. Ez gond lehet?



2015. márc. 2. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem engedélyezték.
2015. márc. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szabad tudni, hogy miért nem? :/ Nem túl jó hír rám nézve.
2015. márc. 2. 15:09
 3/6 anonim ***** válasza:

A Fizetési Kedvezmények Osztályára lehet/kell benyújtani a halasztás/részlet-fizetés iránti kérelmet. Nem elég csak egy síma levelet megírni, van a nav honlapján hozzá egy több oldalas nyomtatvány is, különböző adatokat (jövedelem, egyéb hitel, vagyoni helyzet stb.stb.) kell rajta feltüntetni, ill. hogy a fennálló tartozást milyen ütemezésben, mennyi idő alatt szeretnéd visszafizetni.

Keress meg gyorsan egy könyvelőt, összeállítja neked. Persze az eljárási illetéket be kell fizetned, viszont amíg e beadványodra határozat nem születik, addig a Végrehajtási Osztály nem léphet!!!!

2015. márc. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, a nyomtatványt már letöltöttem. Nekem kell megjelölni a kívánt törlesztőrészlet nagyságát, az egy háztartásban élők jövedelmei, a lakhatás költségei, stb. Gondolom ezekhez fénymásolatok is kellenek meg minden ilyesmi. Ezt intézem, persze. Csak attól félek, hogy visszautasítják és akkor egy összegben kérik. Vagy nem felel meg nekik az általam megjelölt havi törlesztőrészlet és elutasítják egyből. Vagy ilyenkor ők felkínálnak egy általuk reálisnak gondolt havi összeget? Büntetésekkel, kamatokkal félmilliós tartozásról van szó és én 15ezres havi törlesztést jelöltem meg azzal együtt, hogy szeretném innentől fizetni a havi közel 7ezres aktuálisat is...remélem ez megfelel majd nekik fizetési szándéknak.
2015. márc. 2. 16:08
 5/6 balogh gáborka válasza:
78%

Szia. Azóta sikerült rendezned sa ha igen hogyan?

Csak mert én is így vagyok most

Köszi a válaszod

2017. nov. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Igen, sikerült rendezni. Több, mint félmillió tartozásom volt amire némi matekozás után 36 havi részletfizetést kértem az anyagi helyzetemre hivatkozva. Csatoltam a velem egy háztartásban élők jövedelemigazolását, a munkaügyi központból az én igazolásom, hogy munkanélküli vagyok, a havi költségeinkről pár csekkbefizetés másolatát (víz, villany, gáz, közös költség) és így megadták simán. 14.100Ft-os részleteket fizettem + az aktuális havit 2015 májustól és idén nyáron kifizettem a maradék 150 ezer körüli összeget egyben.

Egy szó mint száz: ha látják, hogy bárhogy is fizetni akarsz, akkor erre megadják a lehetőséget, nekem ez a tapasztalatom legalábbis. Ha kell valamiben segítség akkor szólj nyugodtan.

2017. nov. 27. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!