Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az adószámos magánszemély tud...

Az adószámos magánszemély tud magának könyvelni?

Figyelt kérdés

Kezdő, kicsi vállalkozás, ev helyett amsz lennék. Mivel kicsi a bevétel minden Ft számít, nem szívesen fizetnék könyvelők is. Ez is tud működni? Vagy számolhatok havi 5-10 e ft-tal a könyvelőnek?

Ill. úgy tudom a vevőnek van bevallási kötelezettsége, ezt hogy kell a gyakorlatban elképzelni? Ha ő ennek nem tesz eleget akkor mi történeik, egyáltalán hogy derül ki?


2019. szept. 4. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is ev helyett igen korlátozott esetekben lehetsz adószámos magánszemly. És ma Magyarországon lassan senkinek sem kell könyvelő, isten mentsen, hogy kifizess párezer forintot neki...


A te érdeked is hogy jó legyen, így nyilván neked is kérni kell hozzá a megfelelő bizonylatokat. ha van bizonylatod igazolásod róla, akkor úgy kezeled hogy megtörtént a számfejtés ha nincs akkor sajnos magadnak kell kezelni ezt.

2019. szept. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igencsak vékony a jég az amsz és az ev között, ezt nagyon jól gondold át, mert bőven lehetnek bajok belőle. Amúgy ha már rendszeres, akkor nem is lehetsz amsz. Értem én, hogy kezdő vállalkozó, meg eleinte kevés a bevétel. De nem véletlenül mondják, hogy tőke kell a vállalkozás beindításához.


Amúgy a kérdésedre a válasz: van olyan amsz, van olyan ev, aki tud magának "könyvelni". Amsz-nél figyelni kell, hogy a munka nem keletkeztet-e biztosítási jogviszonyt, merthogy ilyen is bőven elő szokott fordulni. Akkor pedig már mások a fizetnivalók, mások a bevallanivalók, stb. Szerintem szánd rá azt a havi ötezret egy szakemberre, aki segít neked ezekben.


Azt megkérdezhetem, hogy mi lenne a tevékenység, mire szeretnél vállalkozni? Hátha úgy könnyebb tanácsot adni.

2019. szept. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bárki könyvelhet amszt és evt is.Ez inkább attól függ, hogy mennyire vagy tisztában a rád vonatkozó jogszabályokkal és kötelezettségékkel. Én anno a kftmből váltam ki amszkent.Magamnak könyveltem. Az evt adtam át könyvelésre utána. Nem volt gond az amszel, de pl 3-ik könyvelőnél állt meg az önrevizio az ev első két évére. Sokszor volt, hogy nekem kellett a könyvelőt felvilágosítani dolgokrol pl. többes biztositotti kogviszony kapcsan mert az 58-as /08-as mindig hibásan jött vissza, meg hasonlók.
2019. szept. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Az adószámos magánszemély tud magának könyvelni?"


Azt, hogy tud-e, nem tudjuk, de azt, hogy könyvelhet magának, az biztos (ha tud). :)

2019. szept. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!