Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Offshore cég miben különbözik...

Offshore cég miben különbözik egy "hagyományos, normál" cég-től? Miért és kik hoz/hat/ák létre? (Nem értem O. V. miért akarja megszüntetni. )

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:

a Offshore cég azt jelenti, hogy a cég egy másik országban van bejegyezve, de abban az országban gazdasági tevékenységet nem folytat, viszont, mivel ott van bejegyezve ezért adót is ott fizet.


ez a cégnek azért jó, mert ilyen esetben jóval kissebb az adó (annál is kissebb, mintha rendesen abban az országban működne, mert erre külön adókedvezmények vannak), az országnak meg azért jó, mert a kis pénz is több a semminél.


a magyar államnak viszont baromira nem jó, mert ő nem lát s dologból egy vasat sem (vagy csak minimálisat).


pártunk és kormányunk azért akarja betiltani (aminek a kivitelezését egyébként elég nehéz elképzelni), mert szeretné, ha neki folyna be sok pénz, ami nyilván érthető.


az egyetlen pikantéria a dologban, hogy ilyen lehetőség magyarországon is van, azaz más országból lehet idehaza offshore céget alapítani (vannak is ilyenek), amire meg mi adunk nagy adókedvezményeket...

2010. júl. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megszüntetni Orbán se fogja tudni. Hacsak ki nem lépünk egyúttal az Európai Unióból is. Ezt ugyanis, mint a letelepedési szabadság egyik formáját, uniós jogszabályok rendezik.

Azt meghatározhatja bármelyik tagállam, hogy a területén milyen feltételekkel lehet cégeket alapítani, de az unió egyik tagállamában már érvényesen létrejött cégek tevékenységét nem lehet megtiltani más tagállamokban. Az Európai Bíróságnak több ezt kimondó döntése is van, és más országokat is megbüntettek már emiatt. Ráadásul, azt is kimondta a bíróság, hogyha a tagállam joga ellentétben van az uniós joggal, azt alapból figyelmen kívül is kell hagyni, és az unió jogát kell alkalmazni...

2010. júl. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kicsit pontosítva, a dominikai meg a costa ricai cégeket kitilthatja innen, de pl. a ciprusiakat már nem...
2010. júl. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem magával az offshore cégekkel van a baj. Azt kell elérni, hogy a magyarországi illetőségű adófizető, ha az offshore cégéből vesz ki pénzt, itt adózzon utána, ahogy egyébként a törvény is előírja. A probléma az, hogy a magyar állam nem látja ezen pénzmozgásokat.
2010. júl. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A probléma az, hogy a magyar állam nem látja ezen pénzmozgásokat."


igazából nem. az a baj, hogy a magyar állam még mindig következetesen az emberekhez befolyó pénzeket próbálja megadóztatni, ami az egyik legkönyebben kikerülhető dolog és csak azok szívnak vele, akik amúgy is becsületesen intéznék a dolgot.


éppen azt kellen elérni, hogy olyasmi adózzón, amit nem lehet elrjteni, éppen ez lett volna a lényege az ingatlanadónak, mert egy házat elég nehéz eldugni. ha a ház ott van, akkor valakinek fizetnie kell. lsd. súlyadó vagy akár a közlekedési szabálysértéseknél az objektív felelősség.


mellékesen az, hogy itthon adózzon utána legalábbis határeset, mert az első körben kettős adóztatás és egyébként a törvény is csak azt írja elő, hogy ha nincs egyezmény a kettős adóztatás elkerüléséről, akkor is levonhatod a hazai adóból azt, amit kint már befizettél, ha van, akkor meg nem is adózol idehaza.

2010. júl. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!