Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha az apeh-nál bejelentem,...

Ha az apeh-nál bejelentem, hogy a lakás tulajdonos nem adózik a kiadott lakás után, akkor lehet nekem lehet bajom az ügyből?

Figyelt kérdés
Persze névtelenül tenném meg. Hogy miért, mert nem adja vissza a kaukciómat.
2010. júl. 15. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Vajon miért nem adja vissza a kauciódat? Netalántán úgy hagytad el a lakást, hogy tartozást hagytál magad után? Esetleg megrongálódott valami a kiadott lakásban? Nem inkább ez az oka? Feljelentgetőzni pedig igenis szánalmas, és gusztustalan dolog, főleg, ha indokkal nem adta vissza a kauciót.
2010. júl. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

névtelenül, mégis hogy? a névtelen, nem ajánlott leveleket kidobják a kukába....a honlapon csak névvel adószámmal lehet bejelenteni, telefonon meg megkérdezik ugyanezeket ;)


szóval, ha van bátorságod bejelentés tenni névvel, majd akkor nagylegénykedj

2010. júl. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Te vagy a másik fél egy adóelkerülési ügyben és te tennél feljelentést? Hát ez vicces... :))) Amúgy meg ha nem volt szerződés, nem tudsz bizonyítani semmit, azt sem, hogy ott laktál nála, nincsenek szerződési feltételek sem, hogy bármi visszajárna, stb. Az Apehnak meg bizonyítani kéne, hogy kiadta bérbe a lakást.
2010. júl. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyik-napról a másikra szólt hogy jön haza a testvére és szüksége van a lakásra. A számlákat pedig ő fizette be és mindig oda adtam a pénzt.
2010. júl. 15. 14:58
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Hát sajnos papír nélkül nem sokmindent tehetsz. Bizonyítani sem tudod, ha csak kézből-kézbe ment a pénz... Még azt sem, hogy ott laktál. A szerződés arra jó, hogy minkét fél érdekeit védje, ha nincs szerződés, akkor benne van a pakliban, hogy rosszul jársz. :( Ez olyan, mint pl. a számla nélküli munka. Ha nem kérsz számlát, akkor te is vállalod, hogy ha probléma van, a másik jóindulatására, tisztességére van bízva, hogy "állja-e a szavát". Ez esetben egy becstelen emberrel akadtál össze. Ez volt a tanulópénz. Ne búsulj, több is veszett Mohácsnál!
2010. júl. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na ezért nem szabad ilyenbe belemenni. Ne jelentsd fel, így jártál, kész. Esélyed nincs visszakapni a pénzt, hiszen nincs rá bizonyítékod, hogy átadta, ha pedig kiderül, hogy papír nélkül ment a dolog, te is megégeted magad.

Ilyen ez a popszakma...

2010. júl. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Banki utalással ment a lakbér. Sőt egyszer küldött egy bankszámla másolatot a bankszámlájáról, hogy lássam mennyit utaltam abba a hónapba. Egy beszkennelt papírt. Ezekkel se tudok mit kezdeni?
2010. júl. 17. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!