Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megteheti-e a lakás tulajdonos?

Megteheti-e a lakás tulajdonos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy én egy lakást bérlek,de úgy hogy nincs szerződés és lakbér fizetéskor semmit nem írok alá miszerint én fizettem...

minden az ő nevén van a lakásba (vízóra,gázóra,villany) mert ő nem akar a családom után adózni.

Most elvoltam maradva egy pár számlával és 1 havi lakbérrel és feljött még nem voltam itthon és a gyerekeimnek azt mondta most azonnal hagyják el a házat.

Kirakta őket az utcára és azt mondta még nem fizetünk nála a kulcs(még a zárat is kicserélte..)

Tegnap mindent kifizettem neki és még akkor sem volt hajlandó visszaadni a kulcsokat csak második próbálkozásra...sőt azt is mondta hogy szeptemberig el kell költözni.

Szerintetek ezt megteheti? ezért nem lehet feljelenteni amit csinált?

előre is köszönöm a válaszokat!


2010. aug. 11. 11:00
 1/4 anonim válasza:

Szia!


Nem vagyok jogász de szerintem semmit sem tehetsz ha nem volt semmiféle papÍr:( Ezért szoktak "nem hivatalos"vagyis adózástól mentes bérbeadókkal legalább vmilyen kézzel Írott, két tanús papÍrt rittyenteni, h ha ilyen van, talán ér valamit. DE még az sem lenne biztosÍték.

Szerintem én tuti elköltöznék, miért is akarsz olyan helyen lakni, ahol nem beszámÍtható a tulaj? Inkább keressetek más helyet! A gyerkőcöknek sem jó egy- egy elmeroham után mindig a lépcsőházban hazavárni téged...

Vannak ám rendes tulajok is.

Ja, és ha megtaláltad az új lakást, csak a magatok kedvéért Írjatok alá valamit. Még akkor is ha hivatalosan talán nem használható, sztem van visszatartó ereje.

2010. aug. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerinetm is keress valami más lakásmegoldást, ami legalább "félhivatalos", hiszen nem csak rólad, de a gyerekeidről is szól ez. Ha meg médg kicsik, akkor meg biztonságra, nyugalomra van szüksége, de ez igaz akkor is, ha nagyobbak! Ne tedd ki ilyen gazembernek a családodat!
2010. aug. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Túlkínálat van kiadó lakásokból, hagyd ott ezt a tulajt.
2010. aug. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 dtigenerator válasza:
Bocs, hogy ezt így mondom, de ez a tulaj egy paraszt. Lépj le minél hamarabb, feltéve, hogy még nem tetted meg.
2010. szept. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!