Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nem vagyok bejelentett...

Ha nem vagyok bejelentett egyéni vállalkozó akkor semmivel sem kereskedhetek semmilyen mennyiségben?

Figyelt kérdés

Most nem ilyenre gondolok, hogy eladom az autómat vagy a tv-met a facebookon.

Tegyük fel hogy sapkákat kötök (csak egy példa) és felteszem őket a vaterára hogy darabját 5 ezerért postázom.

De mivel nem vagyok bejelentve ezért nem tudok utána adózni.

Tegyük fel naponta 1 sapkát kötök és azt mind meg is veszik. Anyagköltséget, postaköltséget, mindent leszámítva a tiszta haszon egy sapkán mondjuk 3 ezer ft, az egy hónapban 90 ezer. Úgy tudom havonta kb. 50 ezer ft. a minimum adózási költség egyéni vállalkozóként.

De mi van ha nem veszik meg az összes sapkát vagy valami miatt nem tudok annyit kötni?

Akkor folyamat ki meg be kéne jelentgetnem magam?

Vagy hogy megy az ha valaki ilyet szeretne csinálni? Sehogy, így inkább ne kereskedjen semmivel?


2019. szept. 29. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:

"De mi van ha nem veszik meg az összes sapkát vagy valami miatt nem tudok annyit kötni?"


Semmi, de a havi 50 000 forintot fizetned kell minden hónapban, plusz kötelező kamarai tagságot plusz iparűzési adót.

2019. szept. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Világos, ezért kérdeztem, hogy mit tudok akkor tenni, hogy ne kerüljek mínuszba?

Csak úgy random ki tudom jelenteni magam 2 hétre pl.?

Azért kérdem mert jelenleg nem tudok belevágni olyan üzletbe ami havonta fixen hoz mondjuk 100 ezret, vagy ha mondjuk abból is akarnék élni akkor 150-300 ezret.

Szóval ha nem tudok ilyet összehozni hanem csak havi 40-100 ezret tudnék vele keresni (még adózás nélkül is) akkor inkább bele se kezdjek?

Vagy hogy megy ez?

2019. szept. 29. 19:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha üzletszerűen csinálod, akkor adóznod kell. Mivel üszletszerűen adogatok a sapikat, így adóznod kell utána. Épp ezért nem csinálja mindenki, mert vannak buktatói, hátrányai pl. ez, hogy nem biztos, hogy el tud annyit adni. Ha nem tud, akkor ez van, ilyen a vállalkozói lét.
2019. szept. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én is így tudtam de azért érdekelt hátha mégis megoldható valahogy.

Köszi a válaszokat.

2019. szept. 29. 19:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom hetente ki meg bejelenteni magad ha erre voltál kíváncsi. Ráadásul egy könyvelőt is fizetned kell.
2019. szept. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy vállalkozásba bele kell fektetni, és bizony azzal is számolni kell, hogy veszteséges lesz vagy lesz egy időszak míg mínuszos lesz míg felfut. Szóval, ha nem tudod ezt belekalkulálni ne válallkozz. Másrészt muszáj egy kis készletet felhalmoznod, mert napi 1 sapi esetén, ha több megrendelés van, akkor nem fognak rá heteket várni.
2019. szept. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

kötögesd a sapkákat mellékállásban meló után. Így csak 25e-et fizetsz.


Vagy ne sapkát köss, amint csak 3e Ft a nyereséged, hanem oldj meg egy problémát(vagy keress egy terméket ami problémát old meg), amiért az emberek többet fizetnek mint 5ezer.

2019. szept. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!