Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudom a NAV-nál (vagy...

Hogyan tudom a NAV-nál (vagy máshol) lekérdezni, hogy a vállalkozó, akinek dolgozom bejelentett-e, adózik-e utánam?

Figyelt kérdés
Van másik munkaadóm is, ezért van TB biztosításom. Az ügyfélkapun ezért hiába néztem, ott ez így nem szerepel.

2015. aug. 15. 18:26
 1/1 anonim ***** válasza:

A bejelentés ugyanott tudod megnézni, ahol a "másik munkaadó"-ét is.

Egyszerre fennálló jogviszonyoknál mindegyiket hozza a "fedett" időszakra is.

Megjegyzem: A NAV-nak bejelenteni akkor kell egy jogviszonyt, ha biztosítottságot keletkeztet. Egy megbízási jogviszonynál például ez nem mindig jön létre. Tehát előfordulhat, hogy egy megbízási jogviszonyban munkát vállaló nincs bejelentve. Nem azért, mert csalnak, hanem mert nincs rá jogalap...


Azt, hogy adózik-e utánad, nem tudod megnézni, hiszen nem tartozik Rád. Ha nem adózik, de hivatalosan dolgozol nála, akkor abból Neked bajod nem lehet, azt a NAV rajta fogja keresni, nem Rajtad. Onnantól kezdve, hogy a fizetésedből levonta a "kötelezőket", készfizető kezesként felel érte, ha nem fizeti tovább az államnak.

2015. aug. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!