Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha ingatlant veszek nyomott...

Ha ingatlant veszek nyomott áron aztán azonnal tovább adom akkor milyen adót fizetek?

Figyelt kérdés

Magánszemélyként csinálnám, az eladó költözne külföldre dolgozni én meg áron alul azonnal megvenném tőle a házat. Így ő a pénzéhez jutna és mehetne, én meg utána szépen várnék egy jobb vevőre.

Mivel én helyben maradok, jobban ráérek.


15%-os SZJA-s fizetnék gondolom az eladáskor, de az egész vételárra vagy csak a kettő különbözetére?



2019. okt. 8. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Az ingatlan vásárláskor fizetsz 4% illetéket a teljes vételárra, és ha egy éven belül eladod, akkor a vásárláskor kifizetett ár és az eladási ára közötti különbség 15%-at fizeted adokent. Ha később adod el, akkor kevesebb az adó.
2019. okt. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első jól mondja. De konkrétan a NAV honlapján még egy kalkulátor is fent van, hogy ki tudd számolni neked mennyi lenne:


[link]


Itt pedig a dolog leírását találod röviden, érthetően:


[link]

2019. okt. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha van eszed akkor semennyit ;-)
2019. okt. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!