Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 15 milliós érték feletti...

15 milliós érték feletti ingatlant vásárolnék, Jogosult vagyok a 2%-os illetéktámogatásra 35-év alatti első lakáshoz jutó. Ha a csok összege által csökken az érték 15 millió alá úgy jogosult vagyok a 2%-os illetékfizetésre?

Figyelt kérdés
illeték

2019. júl. 22. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
7%
Remélem nem. Honnan van annyi pénzed ilyen fiatalon? A CSOK nem elég? A kisujjam nyújtom,de a karom is kevés lenne mi?
2019. júl. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
88%
Nem vagy az. Az illetéktörvény nem keveri ide a CSOK-t. A feltételek: 35 év alatti, és a megvsárolni kívánt ingatlan értéke nem haladja meg a 15 millió forintot. Sajnos az illetéktörvény nem követte le az ingatlanpiaci változásokat. :(
2019. júl. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Találtam a zabpelyhes dobozba.... Mi közöd hozzá? Remélem hasonló jó indulatba részesülsz egész életedbe
2019. júl. 22. 13:43
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos, nem vagy az.. :( en pont 16 millióért vettem es fizethetem a 4%ot, a reszletfizetest adtak csak, meg
2019. júl. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Illetéktörvény szerint nem.
2019. júl. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
Rádküldöm a NAV-ot. Te disznó.
2019. júl. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Küld.... te valami aberrált nyugdíjas vagy?
2019. júl. 22. 15:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem jár a hatályos törvény szerint. Másért meg miért járna?
2019. júl. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Már mièrt csökkentenè a csok az ingatlan èrtèkèt? 16 millió (vagy akármennyi) a szerződèsben rögzített èrtèk, aminek egy rèszèt támogatásból fizeted.
2019. júl. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sandol ***** válasza:

Azért a kérdés érthető az illetéktörvény 21 § alapján:

"21. § * (1) * Ha a lakástulajdon szerzője a vásárláshoz vissza nem térítendő, lakáscélú állami támogatásban részesül, ennek összegét a lakástulajdon forgalmi értékből le kell vonni."


Azoban 26§:

"(6) * Az illetékkötelezettség keletkezésekor a 35. életévét be nem töltött fiatal az első lakástulajdonának (tulajdoni hányadának) megszerzése esetén az egyébként fizetendő illeték 50%-ig terjedő kedvezményre jogosult, ha az egész lakástulajdon forgalmi értéke a 15 000 000 forintot nem haladja meg. Ilyen forgalmi értékű lakás tulajdoni hányadának megszerzése esetén a vagyonszerzőt a szerzett tulajdoni hányaddal arányos mértékű kedvezmény illeti meg."


Itt szerintem az eredeti forgalmi értékre gondol, de azért az ügyvéd vagy a NAV felé egy kérdést megérne.

2019. júl. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!