Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy van adómentesség és a...

Hogy van adómentesség és a visszatérítés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Valaki akkor konkrétan tudja az írja már le, hogy van az adóvisszaigénylés 3 vagy több gyereknél? Mert itt mondanak sokmindent. 3 gyerek után nem adózik az ember, de ha nem adózok akkor mit tudok visszaigényelni? Vagy nem kell igénybevenni az adómentességet és akkor lehet visszaigényelni? Nem értem, ez hogy van.


Nem ide tartozó, de nem akarok másikat nyitni. Valaki tudja e, hogy a jelenleg behozott jelzálog hitel tartozás elengedése az hogy működik? 2018 júniusban született gyermekem. Rajta kívül még 2 gyermeket szeretnék. Akkor nekem jár 1 + 4millió eltörlés vagy csak az 1m járna?



2019. okt. 8. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:

3 gyerek után 3*33e azaz max 99e az adó és járulék kedvezmény, ha van elég bruttó fizetésed ehhez. Nem leszel ettől adómentes, legfeljebb ha nagyon alacsony a fizetésetek a pároddal. Két minimálbéres szülő majdnem teljesen ki tudja használni. Aki meg jobban keres az teljesen igénybe tudja venni a 99 ezret és mellette még az államnak is fizet.



Jelzálog: második gyerek után 1, harmadik után 4 millió, tehát 1+4 azaz 5. De a pontos feltételeket nem tudom és mire odakerültök simán változhat is ez!

2019. okt. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem is értem egyébként honnan vetted, hogy 3 gyerek után nem adózol, ilyen nincs.
2019. okt. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól is fugg hány éves a gyerek.


195.000 brutto bér eseten a netto fizetésed 192.075 pl. ha évközben érvényesíted a havi bérben az adókedvezményt és ha gyesen vagy, vagy lejárt a gyesed maximum 2 évvel ezelőtt.


Emellé jöhet a családi pótlék (45.000 Ft) és pl a bölcsődés vagy óvodás gyerekekre a 100% díjtérítési. ( nekünk pl. havi 8500-10.000 /hó egy gyerekre hiányzásoktól függően )


Összességében tehát a 195.000-ből adózol havi 20.975 Ft-ot, de egyúttal több kedvezményre leszel jogosult, amivel így a nettó béred meghaladja a bejelentett bruttó bért.



A köznyelvben ez van egyszerűsítve "adómentessé".

2019. okt. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2 gyerek van jelenleg. 7éves és 16hónapos. A 3. még csak tervezgetve van.


Nekem 75000 utal a cég. Páromnak 235-250.000ft a munkabére (nettó) beosztás függő. Összeházasodtunk 6hónapja. Az adó vissza igénylésnél mennyi összegre számíthatunk? Első házasok kedvezménye. 2 gyermekre tudjuk érvényesíteni. (előzőleg majdnem megkaptuk a 420.000)


Ez mennyiben változna ha 3 gyermek lesz? Az oké hogy nem lesz teljesen adó mentesség. De ez kötelező jelleggel ki kell használni vagy év végén lehet egy összegben? Nem igazán értem. Lehet elmegyek a könyvelőhöz ő biztosan tudja mennyi az annyi.

2019. okt. 10. 05:22
 5/5 anonim ***** válasza:

A visszatérítésről Te nyilatkozol hogy megosztjátok-e a két fel között vagy sem és egy összegben érvényesíted adóbevallás során, vagy havonta a fizetéseddel.


Hrportal berkalkulator2019-ben is ki tudod szamolni ezeket kinel menbyit jelenthet. Friss hazasokat nem szàmoltam bele előbb.


[link]


vagy könyvelőt/berszamfejtőt is megkérdezhetsz.

2019. okt. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!