Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a tapasztalatod, hány...

Mi a tapasztalatod, hány dollár értékű csomagra fizettetnek adót a vámosok?

Figyelt kérdés

Amerikából akarok rendelni cuccost, 60$ az anyag és 20$ a USPS. Hivatalosan azt hiszem 22€ (szállítással együtt vett) összértéktől kell 25% adót fizetni a bejövő csomagra. Gyakorlatilag egy 28$ cucc + 30$ szállítási költségű (azaz szumma kB 44€) pakkra nem kellett fizetnem semmit pár hónapja, postás kihozta, pedig nem is ajándékként lett küldve...

Nektek mi a tapasztalatotok, hány dolláros összköltségű csomag volt az, ami már fenn akadt a vámon?

Egyébként lehetséges opcióm, hogy ajándékként küldetem a csomagot, ami ha jól értelmezem azt jelenti, hogy nem lesz ráírva, hogy mennyi is az értéke. Ha így rendelném mi lenne az eljárás? Gondolom kérnének egy számlát hogy igazoljam az értéket, de így neten vásárolva mit mutassak be, mit lenne érdemes ilyenkor bemutatni hogy jól járjak?


2010. júl. 17. 17:42
 1/1 anonim ***** válasza:
Küldesd ajándékként, én mindig úgy szoktam és nem kellett vámot fizetni rá. Szerintem ilyen kisértékű cuccokkal nem foglalkoznak.
2010. júl. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!