Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Továbbiak lent:

Figyelt kérdés
Már viszonylag régóta vállalkozó vagyok. 2009 novemberig másodállásban csináltam. Ekkor megszűnt a főállásom, és így gyakorlatilag azonnal főállású vállalkozó lettem. A vállalkozást nem lehet megszüntetni, mert akkor AZONNAL levágnák a fejemet. Telekommunikációval foglalkozom, így nem lehet azt mondani senkinek sem, hogy holnaptól nincs szolgáltatás. Főállást a mai napig nem találtam, és nincs is kilátásban. Viszont a teljes bevétel így egyszerűen nem elég ahhoz hogy a hiteleken felül még a magam után keletkező járulékokat is kifizessem. Tehát 2009 11. hótól semmiféle járulékot nem tudtam fizetni. Rzrntúl sem fogom tudni fizetni. Sajnos kimondhatjuk, hogy ez így egy kényszervállalkozás. Eladni nem tudom, felszámolni mint említettem szintén nem. Fizetni megintcsak nem tudok. Munkanélkülit szintén nem kapok, mert egyből az a válasz hogy vállalkozó vagyok. Na ilyenkor mit lehet tenni??? Értelmes válaszokat várok. Kösz.
2010. júl. 17. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:
felszámolni lehet, mást nem tudsz csinálni....vagy csinálhatod továbbra is jótékonyságból, ha ezt szeretnéd, de akkor előbb-utóbb viszik minden ingó és ingatlanvagyonod
2010. júl. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Könyvelőm is azt mondta hogy AZONNAL be kell(ene) szüntetni a vállalkozást. Viszont jelenleg arra megfelel, hogy legalább a hiteleket tudom fizetni belőle. Ha megszüntetném, akkor egyik pillanatról a másikra végem lenne. Mint ahogyan említettem, nem mondhatom azt senkinek, hogy 1-2-3 napja van arra hogy másik szolgáltató után nézzen, mert az tuti hogy engem felnégyelnek (nem vicc!) Megszüntetés esetén nekem AZONNAL el kellene tűnnöm a környékről, jó messzire. Lehet h hülyeség, de nem lehet az apehnál valahogy "kisírni" a válságra és a kényszervállalkozásra való tekintettel, hogy vagy a teljes összeget, vagy egy jó nagy részét engedjék el?
2010. júl. 19. 13:59
 3/3 anonim ***** válasza:
APEH-nál kisírni? Dehogynem. Fizetési Könnyítések Osztálya a neve. Írni kell egy kérvényt, sok és hihető indokkal. A könyvelődnek az indokaidat alá kell támasztania valamilyen számviteli kimutatással. Csak indítsd el a folyamatot, aztán az APEH bekéri hozzá, ami kell neki.
2010. júl. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!