Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ilyen esetben mi a teendő...

Ilyen esetben mi a teendő illetve mi történik? (tb)

Figyelt kérdés
Az elmúlt pár hónapban nem volt bejelentett munkám és csak most tudtam meg hogy magam után kellett volna fizetnem a TB-t. Most viszont egy hete megkaptam egy állást. Aláírtam a munkaviszony szerződést. Ilyenkor van valami teendőm, be kell mennem és Visszamenőleg be kell fizetnem a tb tartozást? Vagy ezt levonják a fizetésemből már? Egyáltalán tud erről a munkáltatóm? Semmilyen hivatalos papírt vagy csekket nem kaptam még ezzel kapcsolatban.

2019. nov. 6. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A munkáltatódnak ehhez semmi köze. Ezt magadnak kell rendezned. Visszamenőleg be kell jelentened, majd most kijelentened és ki is kell fizetned az összeget.
2019. nov. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Várd meg, hogy küldjenek róla értesítőt, vagy ha van ügyfélkapud, nézd meg ott, hogy van-e tartozásod. (Elvileg, ha nem jelentetted be, hogy fizetned kell magad után, akkor nem íródott elő tartozás, és ha orvosbál se voltál ezen időszakban, akkor valószínű, senkinek nem tűnt fel a rendezetlen jogviszony.)

Nem lesz belőle semmi gond, ha nem rohansz most azonnal rendezni. Ha szerencséd van, lehet, hogy sose derül ki. Gondolom, nincs kidobni való pénzed.

2019. nov. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem meg nem kellene csalásra buzdítani itt az embereket. Igenis intézze el a tartozását, nem lesz túl nagy összeg, amit ki kell fizetnie.
2019. nov. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyit jelent az "elmúlt pár hónap" a kérdező esetében, de ha pl 6-ot az már közel 50 ezer Forint. Kinek mi a nagy összeg, persze.

Én a magam részéről csak akkor fizetném be, ha feltétlen muszáj, mert szinte biztos, hogy nem az egészségügy színvonalának az emelésére fogják költeni.

Jártál te mostanában kórházban, láttad milyen állapotok uralkodnak ott? És biztos nem azért, mert pár szerencsétlen néhány havi 7500 Ft-ja hiányzik a kasszából.

2019. nov. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Ez nem erről szól. Ennyi erővel akkor ne vonjanak a bruttómból semmit sem, mert úgysem arra költik, amire kell? Közös teherviselés van, ha ő megengedheti magának, hogy pár hónapig ne fizesse a kötelezőt, akkor más is így fogja gondolni. Én meg aki fizeti maga után a kötelezőket, hátrányban leszek. Nyilván nem ettől a pár ezer forinttól lesznek színvonalasak a kórházak meg stb, de ez akkor sem így működik.


Igazából mindegy is, a kérdező becsületén múlik, hogy utána megy-e. Amúgy nyugodjatok bele, hogyha nem is látja a folyószámláján a tartozást (biztosan nem látja, mivel nem jelentette be), akkor is tud róla a nav, és ha nem is most, de 1-2 éven belül kiderül és akkor visszamenőlegesen is meg fogja fizettetni. Nálunk elég sok ügyfél járt már így. Pár hónapig nem volt munka, ezáltal azt feltételezem, hogy előtte volt, vagyis nagy valószínűséggel 45 napig még biztosított volt, máris spórolt másfél hónapot.


Szíve-joga, hogy hogy lép, de akinek a becsülete pár szent istvánt megér, hát ámen.

2019. nov. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Hogy a bruttódból vonnak-e, arra nincs befolyásod, a kérdezőnek ebben az esetben viszont lehetősége van dönteni.

Természetesen előfordulhat, hogy egy-két év múlva esetleg előjön ez az elmaradás, viszont semmi hátrány nem fogja érni, ha majd csak akkor fizeti be, ha most nem tudna, nem akarna hirtelen pár tízezer Ft-ot kivirítani.

Jelen körülmények között a késedelmi kamat elenyésző, bírságot pedig ilyen tartozásra még nem hallottam, hogy bárkinek kiszabtak volna.

2019. nov. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Az elmúlt pár hónapban nem volt bejelentett munkám és csak most tudtam meg hogy magam után kellett volna fizetnem a TB-t."


Kérdés, honnan tudta meg a kérdező, hogy kellett volna fizetnie? Mert ha pl. a NAV-tól, akkor eleve nem kérdés, hogy befizesse-e vagy sem?


Kérdező, én is azt javaslom, hogy nézz utána vagy az ügyfélkapun vagy menj be a közeli NAV-os irodába és rendezd a tartozásod, nehogy a végén végrehajtás legyen belőle. Havi 7.300 ft-ról van szó.

2019. nov. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, még valami: ha nem tudod egyben kifizetni a tartozást, akkor még részletfizetést is kérhetsz.
2019. nov. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%
7.500 amúgy, de nem is az a lényeg. Szerintem akkor sem helyes és etikus arra buzdítani valakit, hogy csaljon. Fizesse csak be szépen, ami jár. A fizetésből vont adóra is van ráhatásom, mivel nem lenne kötelező annyira bejelentenem magam, mint amit ténylegesen keresek. Simán lehetnék én is négy órás minimálbéres, amivel rengeteg adót megspórolhatnék magamnak.
2019. nov. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elvileg Neked kellett volna bejelentkezned az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésre. Ezt kötelezően a magánszemélyre hárítja a törvény. Mint azt is, hogy kiszámolja, ténylegesen mikortól lett volna fizetési kötelezettsége (passzív időszakra gondolok).


Ha valaki orvoshoz megy ez alatt az idő alatt, akkor előbb kiderül a turpisság, mivel az orvosnak jelentési kötelezettsége van az egészségbiztosító felé.

Ha nem megy, akkor kicsit később derül ki, vagy szerencsés eseten soha. :)

A NAV időnként tömeges adatszolgáltatást kap az egészségbiztosítótól, hogy kinek mikor nem volt biztosítással járó jogviszonya.

Utána elkezdenek levelezni, hogy valamilyen módon rendezd (ha volt, akkor igazold - GYES, nyugdíjas lettél stb.,). Ha nem tudod igazolni, akkor határozattal előírják visszamenőleg a járulékot. Ezt 5 évre visszamenőleg megtehetik bármikor.


Csak mellékesen jegyzem meg. Mivel a bejelentési kötelezettséget az adózóra hárítja a törvény, ezért mulasztási bírsággal is sújtható, ha nem tesz ennek eleget.

Bár megtehetné a NAV, de eddig még ezért senkit nem bírságolt meg.

2019. nov. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!