Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyibe kerül a munkáltatónak...

Mennyibe kerül a munkáltatónak a táppénz?

Figyelt kérdés
Kezdő Vállalkozó vagyok és most kezdem felvenni az első alkalmazottakat. Szeretnék tisztában lenni mi van akkor ha például hosszabb időre táppénzre megy egy munkatársai. Azt értem hogy olyankor Nem tudom igénybe venni a munka erejét Viszont azt nem pontosan értem hogy nekem olyankor mit kell fizetni utána.
2019. nov. 25. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:

A bruttó táppénzének az egyharmadát kell fizetned.

De az első 15 munkanap betegszabadság aminek nagyobb az összege mint a táppénznek és teljes egészében neked kell fizetned.

2019. nov. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az egyes írja. Az első 15 nap betegszabi, ez a bérének a 70%-a. Utána jön a táppénz, ami 60%, és ennek a harmadát te fizeted.

De azért vannak még egyéb esetek is, amikor már az első naptól táppénz, nincs betegszabi, ilyesmik.

2019. nov. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát magyarul elofordulhat, hogy akár három alkalmazott után fizetek, de mindegyik táppénzen van? Mondjuk ehhez nagyon szerencsétlennek kell lennem.
2019. nov. 26. 06:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha több alkalmazottat akarsz felvenni, beszélj egy TB s bérügyintézővel, mert számtalan eset előfordulhat. Pl. felveszel valakit, próbaidő után várandós lesz, 5-6 hónapig dolgozik nálad (ráadásul ha olyan munkakörben dolgozott amit terhesen nem láthat el, akkor vagy biztosítasz neki megfelelő munkakört, vagy fizeted az állásidejét ami alatt be se kell mennie dolgozni) Aztán elmegy táppénzre (itt nincs betegszabadság), fizeted a táppénz harmadot. Közben gyűlik a szabadsága, hozzáadódik a TGYÁS/GYED ideje alatt összegyűlt szabadság, amiket ki kell majd adnod amikor munkába áll. Fel nem mondhatsz neki (a próbaidő lejárta után), mert védett a terhesség miatt.

Ismerek olyan cégeket, ahol 3 hónapos határozott idejű szerződéssel veszik fel a dolgozókat (95%-ban nők) és ha lejár, újabb 3 hónapra felveszik őket. Ezt törvény szerint 5 évig teheti meg (Mt.192.§(2)) Ráadásul a 3 hónapos szerződés végig próbaidős (Mt.45§(5)) Neki is van rizikója (bármelyik munkavállalója bármikor otthagyhatja egyik napról a másikra), de ő is elbocsájthat szinte bármikor bárkit. Ezek ráadásul nem kis cégek, több telephellyel, sok dolgozóval.

2019. nov. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ismét hálát adok istennek, hogy nincs alkalmazottam...
2019. nov. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el a kérdést és válaszokat: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..

Anyuka még gyeden van, de 1 napra visszamegy dolgozni, aznap szabin van, másnaptól táppénzen (aminek fizeted az egyharmadát, + jár utána szabi amit majd ki kell adnod és fizetni rá)

2019. nov. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!