Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mindkét szülő igénybe veheti...

Mindkét szülő igénybe veheti a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Öt gyermekünk van, akik után a férjem kapja jelenleg a családi adókedvezményt. Most álltam én is munkába és szeretném én is igénybe venni. Azt hallottam, hogy több gyermek után már mind a ketten jogosultak vagyunk a teljes családi adókedvezményre. Ez tényleg így van?
2019. nov. 26. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyi a fizetésetek. Ha a férjed nem tudja az összes kedvezményt igénybe venni, akkor a fennmaradót tudod igényelni az adód, jarulekaid erejéig.

De még is lehet osztani.

2019. nov. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Férjed bruttója mennyi?
2019. nov. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Van egy havi összeg, amelyet jogosult vagy Te és a férjed igénybe venni. Ezen az összegen "osztozkodhattok" aszerint, hogy milyen elosztásban kedvezőbb számotokra.


Tehát ha mondjuk havonta 300 ezer forint adóalapot csökkentő kedvezmény jár, akkor az nem úgy működik, hogy Te is érvényesíthetsz 300 ezret, és Ő is, hanem a 300 ezer forintot olyan arányban osztjátok meg egymás között, amilyen arányban kedvezőbben tudjátok kihasználni a családi kedvezmény adta lehetőséget.


Mondjuk, ha Ő azt nyilatkozza a munkáltatónak, hogy a 300 ezer "keretből" 182.628,- Ft-ot kér érvényesíteni, akkor Te már csak a maradék 117.372,- Ft-ra kérheted az érvényesítést. Nem csak az összeg meghatározása alapján, hanem gyermekek száma szerint is lehet osztozkodni.

2019. nov. 27. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!