Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Anyukák! Ha most GYES-en...

Buhera kérdése:

Anyukák! Ha most GYES-en vagyok a negyedik gyermekemmel, akkor igénylehetem a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés
A férjemnek nincs bejelentett munkahelye. Bárhol néztem a neten, az én helyzetemre nem írtak semmit. Előre is köszönöm a segítséget!:-)

2014. máj. 14. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

De, írnak a helyzetedről. Az vonatkozik rád, hogy akinek nincs adóköteles jövedelme, az nem tudja igénybe venni.

Se neked nincs, se a férjednek, ez a pénz az államé marad.

2014. máj. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igényelhetitek. Mégis miből? Családi ADÓKEDVEZMÉNY a neve, tehát a fizetendő adóval kapcsolatban jelent kedvezményt. Mivel egyikőtök sem adózik, így a semmire kedvezményt sem kaphattok.
2014. máj. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem mivel nem adóztok egy fillért sem, így nincs mit visszaigényelni. Azért durva, hogy aki szinte 100%-ig visszakaphatná az is feketén dolgozik.
2014. máj. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
vagyis javítanom kell magam, az a pénz nem marad az államnál, hiszen adófizetés híján el se jut oda egy forintotok sem.
2014. máj. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

A kérdés végül is nem rossz... Pláne 2014-ben!


Ugyanis 2014-ben már nem csak az adónál, hanem a járulékoknál is érvényesíthető a családi kedvezmény (nem családi ADÓkedvezmény!).


A GYES adómentes ugyan, de 10 % nyugdíjjárulék terheli.


Tudod mit? Kiváncsivá tettél, úgyhogy utánajárok...:)

2014. máj. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
nem kell utánajárnod, csak adóköteles jövedelemből lehet a járulékkedvezményt is igénybe venni, gyesből nem.
2014. máj. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszi! Akkor nem szaladok fölösleges köröket...:)
2014. máj. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!