Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a családi adókedvezmény...

Ha a családi adókedvezmény lefedi az éves SZJA-m egészét, akkor igényelhetek-e 20% adójóváírást az önkéntes nyugdíjpénztáram után?

Figyelt kérdés

Már több éve van önkéntes nyugdíjpénztáram, a befizetéseim után eddig mindig évben megkaptam 20% adójóváírást. Viszont idén én igényeltem a 3 gyerek után a családi adókedvezményt és szakmunkás minimálbért kapok, szóval ez teljesen lefedte az idei SZJA-mat.

Ez esetben kaphatok adójóváírást következő év elején?



2019. nov. 30. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. nov. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kerdesedben benne van a valasz. Ugyanabbol a kosarbol megy, de igy nem marad.
2019. nov. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha valakivel meg tudod osztani a családi kedvezményt úgy, hogy maradjon még az önkéntes pénztárra is lehetőséged, akkor a bevallásban úgy kell "belőni" a családi kedvezmény összegét, hogy minél ideálisabb legyen az elosztás.


Mivel csak maga a családi kedvezmény 3 gyermek után éves szinten 7.920.000,- Ft, ezért ez csak akkor tud működni, ha kettőtök adóköteles jövedelme összességében ennél magasabb.

2019. dec. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A fizetésem átlagosan bruttó 270 000, de ez változó. Általában télen/tavasszal 210-240, utána nyáron/ősszel 300-380 a túlórák miatt.

Van arra valami mód hogy jövőre úgy igényeljem az adókedvezményt, hogy az adójóváírást is megkapjam? A munkáltatóm cafetéria formájában fizet havonta 18 000 forintot a nyugdíjszámlámra.

A párommal az adókedvezményt legfeljebb egy GYESre tudom megosztani, ő még 1 évig csak azt fog kapni és csak utána megy vissza dolgozni.


Erre a 2 évre akkor buktam az adójóváírást utána pedig kérjük ismét az ő nevére a családi adókedvezményt?

2019. dec. 1. 15:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Te is láthatod a számokból, hogy nem tudjátok teljes mértékben kihasználni még a családi kedvezmény nyújtotta előnyöket sem, nemhogy az önkéntes pénztári lehetőséget.


Ha a kettőtök fizetése el sem éri a bruttó 7.920.000,- Ft-ot, akkor felesleges erőlködni további kedvezmények érvényesítésével.

2019. dec. 2. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!