Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Önkéntes pénztár kedvezmény...

Önkéntes pénztár kedvezmény már nem vehető figyelembe ha az adózónak fizetési kötelezettsége van?

Figyelt kérdés
Nekem ez új... Ha jól értelmezem, azt a bizonyos adókedvezményt, ami a befizetés után elszámolható, visszautalják az adózó pénztári számlájára?

2012. ápr. 26. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, visszautalják a pénztárszámlára, de ha van köztartozása, akkor azt levonják belőle - nyilvánvalóan.
2012. ápr. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm azt hiszem értem.


A konkrét eset: adózó fizetési kötelezettsége 10 000 Ft, önkéntes miatti kedvezmény 12 000 Ft. Ne fizesse be a 10 000-et, viszont a 12 000-ből elutalnak 2 000 Ft-ot pénztári számlára, 10 000-et meg a tartozásra (amelyet adott helyen kérek, hogy érvényesítsenek). Jól értem.

2012. ápr. 26. 18:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Aham, már az adóbevallásban tudod ezt jelezni, így csak a 2000-et kapod vissza ( felesleges lenne oda- vissza utalgatni).
2012. ápr. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. máj. 2. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!