Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha revoluton veszek és adok...

Ha revoluton veszek és adok el részvényt akkor are hogyan vonatkoznak az adózási szabályok?

Figyelt kérdés
Automatikusan lévő ja az adót az app? Vagy nekem kell bevallani?
2019. dec. 2. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem szamitja ki, nem vonja le, ahogy semmilyen mas broker sem, mivel a szabalyok orszagonkent valtoznak, es legtobb helyen amugy is az egy even beluli nyereseg-veszteseg szembeallithato egymassal, es ok nyilvan nem is tudnak arrol, hogy te hol mashol mennyit nyertel-buktal.

Ok csak szepen elszamolnak ezzel feled, es mind a te, mind az adott allami adohatosag reszere atadjak ezeket az adatokat. (Mint ahogy minden mas banknak is kotelessege, hacsak nem valami kajman-szigeteki bank.)

2019. dec. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

És ezt évente kell bevallani?

A nyereségadó 15%, ha jól tudom?

Ha veszteségem lenne meg gondolom nem kell adózni? Vagy akkor is kell ha kevesebbért adok el egy részvényt mint amennyiért megvettem?

2019. dec. 3. 18:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, evente.

Ha magyar tozsden veszed, es nem TBSZ-re, akkor 15%, igen.

Veszteseg utan nem kell adozni, ha kevesebbert adod el, mint vetted, akkor nincs nyereseg sem, az adoalap 0 ft, annak meg a 15%-a is 0. :)

2019. dec. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!