Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Érdemes-e megőrizni a NAV-nak...

Érdemes-e megőrizni a NAV-nak befizetett csekkeket, ha az ügyfélkapun úgyis ellenőrizhető a befizetés?

Figyelt kérdés
Az adófolyószámlára bekerül a lóvé a befizetés után egy kis idővel, ez megjelenik az ügyfélkapuról letölthető dokumentumban is. Így a csekkre elvileg nem lenne szükség, de sose tudni. Egyszer sok éve reklamáltak, hogy valami befizetés nincs rendben, akkor előkerestem a csekket és azzal igazoltam, hogy azt már pedig befizettem és rendben volt. De ilyen ügyfélkapus, letöltöm az adófolyószámla mozgásáról a dokumentumot-féle rendszerben ez felesleges, nem?
2019. dec. 4. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Nem felesleges.

Amúgy én ilyenkor azt a "trükköt"szoktam alkalmazni magammal szemben, hogy megkérdezem magamtól: " mi fáj jobban?" ha kidobom és utólag reklamáció van, nem tudom bebizonyítani az igazamat és esetleg újra fizetni kell vagy ha elteszem azt a kis papírdarabkát és ha gubanc van, csak előszedem?

Nyilván, hogy ha elteszem, az fáj kevésbé :-)

2019. dec. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát, nem az élet legfontosabb kérdése ez persze. Csak évek alatt a sok csekk kicsit összekeveredett, nincs kedvem sorba rakni, és felesleges is. Ezért gondolkoztam, kellhetnek-e még, de akkor megőrzöm. Bár ha letöltöm most a folyószámla aktuális állását, azzal minden eddigi igazolható, szerintem, ha azt a pdf-et bemutatom nekik, ha esetleg reklamálnak, gondolom.
2019. dec. 4. 10:07
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
Inkább tartsd meg a csekket, ma nav is képes összevissza könyvelni.
2019. dec. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Van egy rossz hírem: lehet, hogy az adófolyószámla egyenleged 0-át mutat és előfordulhat, hogy mégis lesz/van adótartozásod.


Nem tudom, vállalkozó vagy-e vagy sem, de pl. a TB és a kamarai regisztráció, iparűzési adó szintén adó módjára behajtható és ezek mind nem szerepelnek az adófolyószámládon.

Nekem 0-ás tartozásom volt, mégis inkasszózták a számlámat a kamarai regisztráció miatt :-(


Mondjuk a TB tartozás lehet, hogy szerpel az adófolyószámlán, azt nem tudom, mert az nekem sosem volt.

2019. dec. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!