Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Főnököm nem fizetett ki, de...

Főnököm nem fizetett ki, de aláírtam egy papírt. Tudok-e perelni?

Figyelt kérdés

Dolgoztam egy Kft.-be mint alkalmazott.


Felmondtam Márciusba. Főnökömnek épp nem ment jól az üzlet de mondta, hogy amint talpra áll kifizet majd.


A felmondási szerződésembe volt egy olyan paragrafus hogy a felmondással mindenféle pénzbeli igény ki lesz elégítve (vagy valami hasonló) sajnos jelenleg nincs elöttem a papír.


Kérdés az lenne, hogyha a papírba bele van írva hogy a Kft-nek semmilyen fizetési kötelezettsége nincs már felém és én ezt aláírtam, viszont a havi munkabéremet sehol (se elektronikus átutalással / se papír bizonyítékkal) nem tudják bizonyítani hogy kifizettek (mert nem fizettek ki) akkor ha perre kerülne sor, mekkora eséllyel lehetne megnyerni egy ilyet? (Ha van ilyen opció egyáltalán)


Válaszotokat előre is köszi


Ui.: Igen , balga voltam, hogy megbíztam benne. Igen, nem olvastam el eléggé a nyilatkozatot.



2019. dec. 8. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Aláírtad. Buktad.
2019. dec. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is buktad.

A készpénzes kifizetésről az a papír az "elismervény", amit te magad írtál alá, hogy ki vagy fizetve.

Nem kellett volna.

ez volt a tanulópénz.

2019. dec. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bukó
2019. dec. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok


Megkérdeztem egy könyvelőt aki tisztában van a joggal, a kifizetésnek elektronikus úton vagy papiron érték formában meg kell jelenni.


A munkatörvény pedig a munkavállalót védi inkább mint a munkáltatót ilyen esetbe.


Esetleg ha valaki olvassa akinek fontos lehet, leírtam.


Előzőknek köszönöm



(a semmit).

2019. dec. 8. 19:52
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem a konyvelo nem biztos, hogy jol valaszolt, megpedig azert mert kisse ellentmondasos, amit irtal.


Ket lehetoseg van:

- Te mondtal fwl, ekkor jar a felmondasi idore a fizetesed, es kesz. Ilyenkor nincs “felmondasi szerzodes”, csak leirod, hogy felmondasz, atveszik es kesz. Ilyenkor nincs lemondasi lehetoseg, jar a penz.

- De mivel te valami “felmondasi szerzodesrol” beszelsz, ezert nagy az eselye, hogy valojaban kozos megegyezeses felmondas lett a dologbol, aminek az a szepsege, hogy ket fel megegyezesen alapul es a felmondas szabalyaitol mindket iranyban el lehet tole terni. Ha te megegyeztel es leirtad, hogy nincs femondasi ido (es igy ber) vagy nem jar vegkielegites (vagy hogy mar megkaptad), az egyertelmuen mentesiti a ceget.


(Persze a ledolgozott napokra mindket esetben jar a munkaber, de a kerdesedbol nem derul ki, hogy errol vagy a vegkielegitesrol vagy eppen a felmondasi ido altti berrol van szo.)

Szoval a valaszadok eleg jot valaszoltak, legalabbis arra, amit a kerdesedbol le lehetett szurni.

2019. dec. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok:


Végülis jogos, természetesen a ledolgozott napok utáni munkabérről van szó.


És a könyvelő azt mondta, hogy : Vagy banki utalás, vagy aláírt bérlap/kifizetési jegyzék/bármi, amit az aláírásommal elláttam hogy megkaptam a KP-t.


Ilyen pedig ugye nem volt.

2019. dec. 8. 20:46
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
A kifizetésnek akkor is van nyoma, ha az KP-ban történt, úgyhogy így félinformációk alapján szerintem a könyvelőnek van igaza. De ehhez látni kellene pontosan mit írtál alá.
2019. dec. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"És a könyvelő azt mondta, hogy : Vagy banki utalás, vagy aláírt bérlap/kifizetési jegyzék/bármi, amit az aláírásommal elláttam hogy megkaptam a KP-t.



Ilyen pedig ugye nem volt."


Ez itt a lényeg.


Ha nincs olyan papír aláírva részedről, hogy átvetted a béredet és nincs olyan bankkivonat, hogy a cég átutalta Neked, akkor nem buktál semmit.

A ledolgozott időre bérezés jár. Ha azt nem fizették ki, akkor követelheted.


Első körben ne rohangáljunk már állandóan a bíróságra! Oda akkor kell menni, ha vita alakul ki. Itt még nincs vita. Kormányhivatalokban találod a munkaügyi hatóságot. Ha a cégnek jelzed, hogy március óta még mindig nem fizetett ki, és várod a számfejtett béred, de ennek ellenére sem fizet ki, akkor a munkaügyi hatóságon tegyél panaszt személyesen.

Ha ők sem járnak sikerrel, akkor perelj. Elmaradt bért 3 éven belül tudsz bírósági úton érvényesíteni.

Bíróságra akkor "kell menni", ha jogvita alakul ki (tehát vitatja azt, amit állítasz), vagy végrehajtható okiratra van szükséged azért, hogy a járandóságodat behajtasd majd egy önálló bírósági végrehajtóval a cégen, ha a per alatt, vagy utána sem fizetne ki.

2019. dec. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!