Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hol tudom megnézni ügyfélkapun...

Hol tudom megnézni ügyfélkapun belül, hogy mennyi tartozásom van az évre a KATÁból?

Figyelt kérdés
Ha jól emlékszem 1 vagy 2 hónappal még lógok, de sajnos elfelejtettem, hogy ügyfélkapun belül melyik úton tudok elnavigálni a felületre. :/:/
2019. dec. 14. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos én sem tudom fejből, bocs, de azt nem tudom, tudod-e, hogy ha dec. 31-én a tartozásod eléri vagy meghaladja a 100 ezer ft-ot, akkor kitesznek a KATA adózásból erre azért figyelj majd oda.
2019. dec. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elvileg azért jön felszólítás, kollégámnak 2 havi elmaradása volt pár hónapja és már akkor szóltak.
2019. dec. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi történik akkor, ha december 31-én mégis 100.000 Ft felett volt az adótartozásunk, ugyanis korábban nagyon szigorú volt a szabályozás, hiszen a tartozás azonnali kizárást vont maga után. Szerencsére ma már ez nincs így, van lehetőségünk pótolni. Ha volt tartozásunk, akkor számíthatunk arra, hogy a NAV kézbesíteni fog egy kizáró határozatot, azonban ennek jogerőre emelkedéséig még van lehetőségünk rendezni az adótartozásunkat. Ebben az esetben a NAV visszavonja a kizáró határozatot, és továbbra is maradhatunk KATÁ-sok.


Fontos azonban, hogy úgy készüljünk, hogy ekkor már nem lesz elég 100.000 Ft alá vinni az adótartozást, hanem a teljes összeget rendeznünk kell.

2019. dec. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Maximum 50 ezer lehet a tartozásom és egyébként egy időre vagy végleg már fel lett függesztve.
2019. dec. 15. 02:01
 5/11 anonim ***** válasza:
21%
3, itt hirdetted valamelyik nap, hogy te tovabbképzést tartasz, de szinte minden válaszod valami cikkből van kimásolva...
2019. dec. 15. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

ebev.nav.gov.hu

Szolgáltatások/adószámla

2019. dec. 15. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Ebev.nav.gov.hu ott láthatod az adófolyószámlát.

Szerintem állíts be egy emlékeztetőt minden hónap 11-12 ére, hogy tuti ne felejtsd el befizetni, ha csak ez az 1 adós van.

2019. dec. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Rendszeres utalást kell beállítani, nem emlékeztetőt
2019. dec. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
#8 ott a pont.
2019. dec. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]

bejelentkezés ügyfélkapuval

Szolgáltatások / Adószámal és pótlékadatok / Adószámla / Új lekérdezés

2019. dec. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!