Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hol lehet egyszerűen bejelente...

Hol lehet egyszerűen bejelenteni az olyan (főleg kínai, de nem csak) boltokat, amelyek sportot űznek abból, hogy nem adnak nyugtát és így adót csalnak?

Figyelt kérdés

Közvetlen link vagy e-mail cím kéne. Régebben könnyen megtaláltam a nav (vagy még apeh?) honlapján, legutóbb viszont nem, pedig tele van vele a hócipőm, hogy itt élősködnek rajtunk érzésem szerint egyre többen, miközben a lelkiismeretes vállalkozók nem tudnak életben maradni!


Ma történt, hogy olyan cetlit nyomtak a kezembe egy kínai boltban, amin csak a következők szerepelnek, így, ahogy látjátok, helyesírási hibákkal együtt, és semmi más, se cím, se időpont, se adószám, se semmi:


VEGYES DISZKONT

Megnevezés: Milka szaloncukor mar 2 DB x 1790 Ft/DB

Érték: 3580

Összeg: 3580ft

Összesen: 3580 ft

készpénz: 3580ft

Köszönjük


Ehhez képest nem a pontos összeget adtam oda, hanem 5000 forintossal fizettem.

Ráadásul először bepróbálkozott azzal, hogy 1900-ért akarta beütni darabját, pedig a polcra 1790 volt írva... Nem volt időm máshova menni megvenni ugyanazt, ezért fogadtam el ezt a semmi cetlit, de hogy többet nem megyek oda, az is biztos. Annyiban hagyni mégsincs kedvem, mert akármelyik kínaiba betévedek, ez van. Meg nem csak kínaiban, az az igazság, úgyhogy nem "a kínaiakat" akarom bántani (volt errefelé korábban egy kínai bolt, amit azóta lebontottak, és ott volt egy darab tök korrekt kínai eladó kiscsaj - a többieket hagyjuk...), mert kis cipőboltban, ahol csak teljesen rendben levő, márkás cipőket árulnak, és hosszú évek óta, ugyanezt eljátszották egy rokonnal - azon a sajtcetlin, amit neki adtak, amikor ott hagyta kb. a nyugdíjának az ötödét egy pár cipőre, betűk egyáltalán nem is voltak, csak számok! Közben a kedvenc boltom meg bezárt, pedig azok tök korrekten mindig adtak blokkot - és ugyanilyen árszínvonallal dolgoztak.


Na szóval hova írjak?



2019. dec. 19. 18:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
2019. dec. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%

Kár volt ebbe belekeverni a kínai, vagy bármely más nemzetiségű vállalkozókat.

Ez a jelenség épp úgy létezik magyar kisvállalkozók körében is.


Egyébként NAV-nak hívják a kérdezett szervezetet.

2019. dec. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Tapasztalatom szerint is létezik magyaroknál is, írtam is, de a kínai boltokban nagyságrendekkel gyakrabban fordul elő.


Tudom, hogy most hogy hívják, csak akkor, amikor még könnyebb volt kiigazodni a honlapjukon, akkor nem tudom, hogy épp minek hívták őket.


Az elsőnek köszönöm a linket!

2019. dec. 19. 18:41
 4/16 anonim ***** válasza:
46%
Én mondjuk beírtam volna a vásárlók könyvébe. Pont azért létezik, hogy vásárlói "észrevételt" lehessen rajta keresztül tenni. Lehet, hogy nem kimondottan az a célja, hogy a nyugta elmaradást jelezzük, de legalább helyben tudsz tenni valamit. Egy ellenőrzéskor általában a vásárlók könyvét is megnézik.
2019. dec. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
37%
Mi a szarért zavar téged? Házmestere és besúgók országa...
2019. dec. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Szerintem egy olyan helyen, ahol alig érthetően beszél csak magyarul a pénztáros, és egy sajtpapírt nyugtának neveznek ki, kb. semmi értelme belebonyolódni abba, hogy hivatalosan mi nevezhető egyáltalán "Vásárlók könyvének" - simán benne van a történetben, hogy a kezembe nyomtak volna valami kockás füzetet, hogy náluk az a "Vásárlók könyve"... Ennél többet szeretnék tenni. Nem nekik akarom jelezni, hogy gond van - hiszen szerintem ők (mármint a főnök) nagyon is jól tudják, direkt nem adnak nyugtát, nem pedig azért, mert nem tudják, hogy milyen minimális formai követelményei vannak egy nyugtának (hogy pl. legyen rajta, hogy egyáltalán ki állítja ki, mikor, meg hasonló apróságok).
2019. dec. 19. 19:14
 7/16 A kérdező kommentje:

"Mi a szarért zavar téged? Házmestere és besúgók országa..."

Nem. Jogállam, úgy hívják. Én fizetek adót. Ő nem. Te? Csak nem azért zavar annyira, hogy engem zavar, mert téged is joggal bejelenthetnének a NAV-nak?...

2019. dec. 19. 19:16
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
A fő gond amiatt ezt megtehetik a hivatalok szervek trogersége . Talán nyitáskor kimennek ellenőrzést tartani vagy azt sem , ha van gond lefizetik az illetékeseket . A kör bezárult papíron minden tökéletes . Kezd szinte mindenki link lenni csak akkor lesz az ember szabály illemkövető ha mindehol zsarukat lát hemzsegni .
2019. dec. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy minden vásárláskor áfás számlát kéne kérni?...
2019. dec. 19. 19:56
 10/16 anonim ***** válasza:
43%
Én megértelek, pár éve nekem is tele lett a cipellőm a blokknemadás miatt, azóta megvárom, amíg megkapom vagy szólok, hogy szeretném a blokkot is. Igen, persze, máris... Amiért viszont írtam a fogy.hatóságnak - pár éve még ők voltak -, a lejárt termékek, két ár, stb. miatt. Írtak, hogy köszönik, ellenőrizni fogják a boltot. Nyilván, mire kimentek - remélem, addigra már - miattam, mert szóltam a boltban a két ár miatt -, nem nagyon volt mit nézniük, de remélem, voltak ki. Van, hogy pl. Sparban írtam a kapcsolaton keresztül az ügyfélszolgálatnak a két ár miatt, sőt, a lejárt termék miatt, amikor ott figyelt a polcon a tegnapi, -előtti... Nem érdekel a dolgozói hiány, oldják meg, ne maradjon kint a lejárt termék, mert akkor kint lesz az egyhetes is... Én is szoktam venni lesárgázottat, semmi baja, de a figyelmetlen vásárló megveszi az előző napit.
2019. dec. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!