Itt csalás lesz, igaz?

Figyelt kérdés

Valaki, aki ért az adózáshoz, tudna segíteni?

Elkezdtem dolgozni egy helyen, ahol bruttó 300 ezret kínáltak. Gondoltam, akkor az olyan nettó 200 körül lesz majd.

Sajnos meglepetésemre kiderült, hogy alkalmi munkavállalásról lenne szó, persze heti negyven órás normál munkára, nem örültem, de oké.

De azt mondták, a nettóm így is 200 körül lesz majd.


Lehet, hogy csak én gondolom rosszul, de nem az lenne a lényege ennek, hogy nem kell utánam túl sok adót fizetni? Mert ugye tb-t nyilván magam után kéne fizetni, nyugdíjba sem számít, meg ilyenek. Éjszakai munkáról is lenne szó, de azt mondta, pótlékot nem fizet, ennek itthon utána olvastam, hogy amúgy kellene alkalminál is...

Ez persze már itthon esett le, mire már elfogadtam.

Sumákolnak igaz?


2019. dec. 21. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Nem csalás egyszerűsített munkavállalóként foglalkoztatni senkit.

Viszont neked ez hosszú távon nem jó: nincs tb, nincs táppénz, nincs nyugdíj, nincs álláskeresési. Nem mellesleg, ha már az elején hazudtak neked, akkor hosszú távon is ugyanezt várhatod.

Ha nincs más vállald el, de keress korrekt munkáltatót közben.

2019. dec. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, pont így gondolom, hogy keresek mellette mást. Igaz kicsit elegem van már, hogy gyakorlatilag minden cégnél ez megy.

Meggondolom, hogy a rossz fizu ellenére is inkább állami helyet próbáljak keresni, az legalább korrekt ilyen téren.


Amúgy kiegészítésnek: nem arra gondoltam, hogy a foglalkoztatási formám csalás (noha abba is bele lehetne kötni, mivel ez nem idénymunka, se nem csak néha mennék), hanem hogy akkor a 300 Ft bruttó nettója nem 200 lenne így ebben a foglalkoztatásban.

Szerintetek?

2019. dec. 21. 22:08
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

Egyszerűsített foglalkoztatás esetén a munkáltató nem vonhat le a bérből. A bruttó egyenlő a nettóval.


Egy hónapban 15 napra tud jelenteni a munkáltató, maximális bér egy napra idén 13720 Ft, tehát 205.000 Ft, amit lehet max kapni. Ekkor papíron rendben lesz a pótlék egyébként.

Viszont arra figyelj, hogy mivel nincs munkáltatói levonás, így a mentesített keretösszeg (idén 8918 Ft) feletti bérre 15% szja-t be kell majd fizetned az adóbevalláskor, ez a max napi összegnél napi 720 Ft. 15 napra 10.800 Ft.


Nem csalás egyébként, létező foglalkoztatási forma, de szeretnek vele trükközni a munkáltatók, meg pl erről az adófizetésről nem beszélni.

Szerintem keress mellette más munkát.


Ha van még kérdés, keress nyugodtan, Hr-es vagyok.

2019. dec. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!