Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehetséges hogy a gázszámla...

Lehetséges hogy a gázszámla kiállítócég magasabb havi számlát küld mint amennyi valójában lenne?

Figyelt kérdés

Az áprilisi gázszámlám feltűnően magas volt, annak ellenére hogy már az első áprilisi hét után leállítottam, az amúgyis minimumra állított gázfűtésem, ennek ellenére olyan számlát kaptam mint ami tél közepén szokott jönni. A gázóra állást minden hónapban én olvasom be.

Lehetséges hogy szándékosan magasabb összeget írnak mint amennyit valójában kéne fizetnem? Összehasonlítottam az előző évi számlákkal, és 12.000Ft a különbség.

Valakinek volt már hasonló? ha igen, mi a teendő?



2019. máj. 6. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

???


Mi is a kérdés?


Ha ott van előtted a számla, akkor azt is látod, mi alapján számoltak. Van rajta nyitó és záró óraállás. A kettő különbségét fogyasztottad el, ebből egyenes arányossággal jön ki egy díj plusz rászámolnak egy alapdíjat, ami többnyire fogyasztástól független, és kijön a végösszeg.


Ha hiba van az óraállásokkal, azt láthatod, ha ránézed a gázórádra. Ha diktálsz, akár te is elronthattad, de egyébként is ritka esetekben előfordulhat hiba. Mindenesetre ez nagyon könnyen kiderül.

2019. máj. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg az elfogyasztott köbméter mennyiségét is, és vesd össze a két hónapot.

Ha nincs komoly eltérés abban sem, akkor gond lehet az órával.

2019. máj. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, nem akarok összeesküvés elméleteket gyártani, de nekem se nagyon stimmel ez a gáz dolog...

Ez az én kérdésem:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__rezsi__9805534-mit-te..


Az új mérőórával 3 hónap alatt gyakorlatilag belement egy fél éves fogyasztásunk - azonos fogyasztási szokások mellett.

És igen, én néztem a köbmétert - ment az óra, mint az állat.

Oké, hogy a régi óra kopottabb, kevesebbet mér, de azért dupla akkora különbség aligha lehet.

2019. máj. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Akkor vizsgáltassátok be az órát, prolik!
2019. máj. 7. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Garott ***** válasza:

Időben diktáltál? A számlán rajta van, hogy milyen mérőállással állították ki a számlát. Ha az van amennyit diktáltál, akkor egyszerűen annyit fogyasztottál. Korábbi évvel összehasonlítani már nem releváns, mert az időjárás ennél jóval változékonyabb. Pl tavaly kifejezetten meleg volt az év elején, az előtte lévő évhez képest.


Összeesküvések gyártása, meg arra jó, hogy a valódi problémát kerülöd el. Mikor voltak a fogyasztók tisztítva vagy karbantartva? Milyen a lakás szigetelése? A nyílászárók?


A gázmérő annyit mér amennyi gáz áthalad rajta. Nem látom be, hogy 8-10 hatóság bevonása miért lenne szükséges egy szuper összeeskövéshez, ahol a mérő másképp mér, mintha fognák és megemelnék az árakat. Főleg olyan lakossági fogyasztóknál, ahol évi 1500-2000 m3 fogyasztás van, míg mondjuk egy nem lakossági pékség simán elfogyaszt évi 50000-60000 m3-t, vagy egy erőmű ami pedig 300.000-400.000 m3-t is elfogyaszt havonta. Ehhez képest a lakosság hiába sok, ezeknek a közelében sincsen.

2019. máj. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!