Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Áfamentes Katás vagyok. Kézi...

Áfamentes Katás vagyok. Kézi számlát írok. Minden hó végén az ÁNYK-n keresztül küldöm a havi számlák adatait. Van más adatszolg. Kötelezettségem? Egy fő max.20e Ft-ot fizet nekem hetente, ez elérheti a 1060000Ft-ot évente.

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen.
2019. dec. 31. 00:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Ja túllépi az egymilliót éves szinten, akkor a kata bevallás pótlapján jelentened kell. Plusz júli 1től meg utána január 1től figyelj majd, mert változnak a számlák adatszolgáltatási kötelezettségei a nav felé.
2019. dec. 31. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Első, agytorna: ptgszla-n azt jelenti, amit nem adóalanynak bocsájt ki. Akkor ebből mi tartozik bele vajon abba a körbe, ami adatszolgáltatási kötelezettség alá esik kata tekintetében? Az ev-nek nem minősülő msz vonatkozásában nem számít a millió.
2019. dec. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
És rájuk vonatkozóan 2021-től lesz online számla adatszolgáltatás.
2019. dec. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor rám áfamentes e.v.-re nem vonatkozik az éves 1M feletti számlázás. Amúgy meg hónapok óta online küldöm már a NAV felé az adatokat. Más akkor nincs.
2019. dec. 31. 08:00
 5/14 anonim ***** válasza:
De, rád a vonatkozik. Csak a partnereid nem ev magánszemélyek, rájuk vonatkozóan nem kell beadni. Nem magad miatt vagy felmentve alóla, hanem miattuk. Ha adóalanynak értêkesítesz milla felett,azt kell jelentened.
2019. dec. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Dehogyküldöd online. A ptgszla az nem azonos az online számla adatszolgáltatással.
2019. dec. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2019. dec. 31. 08:18
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem regisztráltam online számlázót. Csak a ptgszlah-on küldöm a havi adatokat a kövi hó legelején. Oké, értem szerintem a különbséget, én nem online számlázok.
2019. dec. 31. 08:21
 9/14 anonim ***** válasza:

De 2020. júliustól lesz online adatszolgáltatási kötelezettséged az adóalanyoknak, 2021. januártól pedig a nem adóalanyoknak kibocsatott számlak tekintetében.

Áldozz már rá 10-15 ezret egy tanácsadásra, ami helyreteszi a fogalmakat, és tájékoztat a buktatókról.

2019. dec. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kb. 1 hónapja jártam könyvelőnél tanácsadáson. Sok dologról nem beszélt, amivel kapcs. most olvasgatok utána. Eddig ő a 4. könyvelő, akivel beszéltem, akinek fizettem. A korábbi 3fő fontos dolgokat nem mondott el, hibásan mondták el és pár dolgot javítanom is kellett a hibák miatt. Inkább több oldalról megkérdezem, amíg nem találok egy hozzáértőt. Nagy segítséget adnak az itteni válaszok is, amiért hálás vagyok.
2019. dec. 31. 08:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!