Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van e adóbevallási kötelezetts...

Van e adóbevallási kötelezettségem ha mas pénze az én számlámra érkezik?

Figyelt kérdés
Ismerősöm Ingatlan értékesítéséből az átutalást az én számlámra kérte mivel megbízik bennem neki pedig nem volt bankszámlája, a pénz ahogy megérkezik átadom neki. Van e nekem van adóbevallasi kötelezettségem ez miatt vagy számon kérheti e rajtam a Nav hogy mi volt ez a tranzakció?

2019. jún. 16. 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
...és te ebbe bele mentél? Hajjaj én itt valami nagyon erős adócsalás ügyet érzek. Amibe de vagy a balek.
2019. jún. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor hogy egyértelműbb legyen nincs csalás. 79 éves apám házát elárverezték a fennmaradó összeget pedig a végrehajtó bankszámlára küldi. Apám hallani sem akar a bankokról ezért nem hajlandó számlát nyitni, ezért mondtam hogy jöhet az én számlámra. Csak nem akartam ennyire részletezni a kérdést.
2019. jún. 16. 18:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne mindjárt csalás?? Az adásvételin amúgy is rajta van, hogy ki az eladó. Neked semmi dolgod.
2019. jún. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak gondoltam esetleg érdekelheti a Navot miért lett hirtelen x millió forintom. De akkor ezek szerint ha fel is tűnik a hatóságnak elég ha az árverési papirokkal igazoljuk?
2019. jún. 16. 18:14
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Persze. Nagyon sok számlán fordulnak meg milliók néha, ez még nem generál semmiféle vizsgálatot.
2019. jún. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nincs még benne tapasztalatom.
2019. jún. 16. 18:55
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A NAV-nak nem fog feltűnni, mivel nem nézegeti senki bankszámláját.


Azt látni, hogy végrehajtó küldte, valamilyen végrehajtási számra hivatkozva. Az iratokkal igazolható - adott esetben - hogy nem a Te ügyleted volt, csak köztes banki kapcsolat voltál.


Mivel nem a Te bevételed, ezért nincs is közöd hozzá, tehát bevallani sem Neked kell, ha egyáltalán bevallásköteles akár a szülődnek is.


Nincs vele dolgod. Ennyi.

2019. jún. 17. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha fel is tűnne valakinek, igazolható a pénz eredete, édesapád egyenesági rokon, tehát simán érkezhet az ő pénze a te bankszámládra, ha ezt ő jóváhagyta, és át is adhatod neki.
2019. jún. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A nav nem nézegeti, hanem látja, a bankszámlákba évek óta belelát.

Egyenes águ örökös vagy, így akár ajándék pénz is lehet, senki nem fog ezért téged elővenni.

Ha úgy lenne, mint ahogy kiírtad, na azért már igen.

2019. jún. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A nav nem nézegeti, hanem látja, a bankszámlákba évek óta belelát."


Csak tudnám, hogy ez honnan ered. :)


A NAV nem lát bele senki bankszámlájába, az hülyeség, hogy igen. Ha valaki ellen végrehajtást folytatnak, akkor kérnek információt, hogy X. Y. banknál van-e az adósnak számlája és azon éppen mekkora az egyenleg...

2019. júl. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!