Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha külföldi munkám van informa...

Ha külföldi munkám van informatikai, és itthonról csinálom, akkor hogyan kell adózni?

Figyelt kérdés
Beregisztrálom magam egyéni vállallkozónak és azon belül kata, és fizetek minden hónapban 50 ezret. Az úgy jó lehet?? Egy cég foglalkoztat, alkalmival, szóval ott nem fizetnek utánnam semmit. Meg fizikailag itthon vagyok.

2020. jan. 2. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Kata is lehet, de számos egyéb más adózási mód van.
2020. jan. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerinted nekem melyik lehet a legolcsóbb?? A legjobb?? Köszi.
2020. jan. 2. 18:05
 3/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Szerinted nekem melyik lehet a legolcsóbb?? A legjobb?? "


Szerintem ehhez kérd ki a pontos adatokkal egy könyvelő tanácsát. Lehet, hogy párezer forint lesz a tanácsadás...

A pontos adatok alatt olyanokat értek, hogy milyen a foglalkoztatás jellege (munkaszerződés megbízási szerződés, stb), mennyire rendszeres, számlaképesnek kell-e lenned a munkához, kb mekkora a tervezett havi/éves bevétel, melyik országban van a munkáltató, stb. Ezek hiányában felelőtlenség lenne bármit is állítani.

2020. jan. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!