Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi az adózás menete, ha eseti...

Mi az adózás menete, ha eseti megbízási szerződéssel közvetítek informatikai jellegű munkákat hazai cégek és külföldi (USA) munkavállalók között?

Figyelt kérdés

1,5 évig az Egyesült Államokban dolgoztam és ismeretséget kötöttem jópár informatikus szabadúszóval. Feléjük szeretnék hazai cégek megbízásából projekteket közvetíteni. (weblapkészítés, mobil app, design, stb)

Mivel én csak a közvetítői jutalékra vagyok jogosult, nem tudom, hogy a megbízási szerződésen hogyan kéne feltüntetni azt, hogy mennyi az én bevételem ebből, mennyi a munkavállaló díja, és ezek után hogyan kell megfizetni a járulékokat és egyéb költségeket. Mivel költségként max. 50%-ot tüntethetek fel, ezért ez nem jelent megoldást. Illetve a hazai cégnek ha jól tudom meg kell fizetnie a teljes adó és járulékvonzatát a megbízásnak, hiába nem magyar a munkavállaló.

Ennek a menetére lennék kíváncsi, sajnos nem találtam használható információt ezidáig.

A válaszokat előre is köszönöm!



2013. ápr. 13. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Jol ertem, hogy magyar megrendelok dolgoztatnanak amerikai fejlesztokkel..? Szerintem valamit elirtal. :D
2013. ápr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem írtam el, magyar cégek adnák a munkát amerikai munkavállalónak. Mondjuk első hallásra tényleg mókásnak tűnhet, de a kellően jó viszony miatt, amiben velük vagyok meglehetősen jó árakat tudok kialkudni náluk az amcsiknál, még a hazai szabadúszókhoz képest is. Az egyedüli problémám, hogy szeretném legálisan csinálni, volt már problémám egyszer a NAV-val, és nem kívánom ezt újra végigcsinálni. :)
2013. ápr. 13. 17:50
 3/3 anonim ***** válasza:

"meglehetősen jó árakat tudok kialkudni náluk az amcsiknál, még a hazai szabadúszókhoz képest is"


Abszolut kizart. Kelet-europai fejleszto netto 8-10$-s orabertol indul, amcsi viszont 30-40-tol. Nem akarom folytatni ezt a szalat, csak figyelmeztetlek, hogy ha nekem gyanus a mese, a NAV kutyainak is az lesz! :)

2013. ápr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!