Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Igényelhetem e én a családi...

Igényelhetem e én a családi adókedvezményt 2 gyerekünk után, ha párom kapja a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Közös gyerekek, házasok nem vagyunk, ha ez számít. De együtt élünk, eddig ő igényelte az adókedvezményt is és a csp-t. Most szeretném én az adókedvezményt. Így közel azonos lesz a fizetésünk. Lehet így?

2020. jan. 11. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Persze, bármelyik szülő érvényesítheti, nem a csp folyósításától, hanem a jogosultságtól függ.
2020. jan. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
23%
Lehetni lehet, de ha jól gondolom, akkor neked alacsonyabb a fizetésed. Viszont a családi adókedvezményt jobban megéri a magasabb jövedelemre igénybe venni, ugyanis ezt nem úgy kell elképzelni, hogy adnak havonta 10-20-30.000 Ft-tal többet annak, akinek van gyereke. Hanem van egy havi összeg, amivel csökkentik az adóalapot, vagyis kevesebb jövedelem után kell adózni. Ha a párod jövedelme magasabb, akkor lehet, hogy te havi pár tízezerrel beljebb vagy de annyival több adót fog a párod fizetni, amivel lehet, hogy havi szinten kevesebbre jöttök ki.
2020. jan. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
81%
Előző: 2 gyerek utáni adókedvezményt már a minimálbérből is teljesen lehet érvényesíteni. Szóval nem buknak rajta, csak adminisztratív kérdés.
2020. jan. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!