Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A házasoknak szóló adókedvezmé...

A házasoknak szóló adókedvezményt (amely 24 hónapig igényelhető) később is igényelhetem?

Figyelt kérdés

2 hónapja vagyunk házasok. Kedvesem már igényelte a munkahelyén,meg is kapja a +5ezret nettóban. Az állásánál azt mondták, hogy ezt csak az egyik fél veheti igénybe, így én nem is igényeltem,viszont a bérkalkulátor honlapján mindkét fél számára számolta az adókedvezményt, tehát 2x5ezer forinttal több volt a nettó bevétel. A kérdésem, hogy akkornis megkapom a 24x5 ezer forintot, ha házasságot követően 2-3 hónappal később igénylem?


Köszönöm! :)


2017. okt. 29. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy összesen 5000, nem fejenként...

Ha viszont tévedek, és mégis fejenként, akkor jövőre az adóbevallásodban visszakérheted a 2-3 hónapnyi összeget.

2017. okt. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Összesen 5 a kedvemény.
2017. okt. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. nov. 1. 20:13
 4/5 anonim válasza:
Egyik felveheti csak igenybe, ha viszont kozben teherbe esel akkor a magzat 91. Napjatol 10 000Ft jar de azt nem tudom h egyutt jar-e a kettő. Az elso hazasok plusz a magzati adokedvezmeny
2018. jan. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, együtt jár a kettő. 2016-tol van így, de visszamenőlegesen is kérhető. Mert előtte vagy házassági 5000 vagy gyerek miatti 10e. Azért vagyok biztos, mert pont érintett és épp elkezdtem sajnalkozni, hogy deszar ez a rendszer, hogy nem lehet együtt, aztán pár héten belül változtattak jó irányba. :))
2018. jan. 11. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!