Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

TB nem fizetéséből származó tartozás megváltható közmunkával?

Sziasztok! Kb egy évet szünetelt a hallgatói jogviszonyom, ami idő alatt nem tudtam fizetni a tb-t, kb olyan 80000 forintnyi tartozasom van, aminek megfizetesere kaptam felszólítást, de továbbra sem tudom kifizetni. Jelenleg is hallgató vagyok, össz havi bevételem kb 50ezer forint, ami tanulmányi ösztöndíjból+szociális támogatásból tevődik össze, amelyek, én úgy tudom nem minősülnek jövedelemnek, tehát nem is lehetne belőle levonni. Sem ingó, sem ingatlan vagyonom nincsen. Ilyen esetben megváltható közmunkával vagy mi történik?

jan. 14. 16:46  Privát üzenet  

A válaszok

Nappali tagozatos voltál? Akkor a szüneteltetés altt sem kell fizetni:

"A társadalombiztosítás szabályai alapján kizárólag egészségügyi szolgáltatásra jogosult:

a köznevelésről szóló törvény, illetve a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó intézményben tanuló nappali tagozatos magyar állampolgár, menekült, oltalmazott, ha társadalombiztosítási szempontból belföldinek minősül, a tanulói/hallgatói jogviszonya kezdetétől a diákigazolványra való jogosultsága megszűnéséig (a tanulói/hallgatói jogviszony szünetelése alatt is jogosultak),"

[link]

Tisztázd a NAV-val.

A válaszíró 92%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont jan. 14. 17:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem ugy szunetelt, hanem intezmenyvaltas kozben nem volt egyaltalan. Tehat nem passzivaltattam, hanem egyik suliban megyzunt es kb 1 evre ra lett a masikban ujra. Szoval az tuti, hogy fizetnem kell, csak nincs mibol, ezert kerdea, hogy mi az alternativa.

# 2/3Időpont jan. 14. 17:28 Privát üzenet
Meg nem váltható, de kérjél elengedést, vagy mérséklést és részletfizetést hivatkozva a jövedelmi helyzetedre: [link]

A válaszíró 92%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont jan. 14. 18:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tb tartozás.2018 március hónapot fizettem ki utoljára. Azóta nem fizettem tb-t. Nemrég kaptam már egy levelet a NAV-tól, megmutattam egy könyvelőnek aki csak annyit mondott hogy...
Mekkora büntetésre számíthatok?
Ha tartozásom van az államnak, azt behajthatják a szüleimen, hozzátartozóimon?
Ha veszek egy kis földet a semmi közepén, azért is kell adózni?
NAV adószámlámon ha nincs jelölve tartozás, akkor miért tiltottak le fizetésemből?
Behajtható egy magánszemély tartozása a vállalkozásától?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!