Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB nem fizetéséből származó...

TB nem fizetéséből származó tartozás megváltható közmunkával?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kb egy évet szünetelt a hallgatói jogviszonyom, ami idő alatt nem tudtam fizetni a tb-t, kb olyan 80000 forintnyi tartozasom van, aminek megfizetesere kaptam felszólítást, de továbbra sem tudom kifizetni. Jelenleg is hallgató vagyok, össz havi bevételem kb 50ezer forint, ami tanulmányi ösztöndíjból+szociális támogatásból tevődik össze, amelyek, én úgy tudom nem minősülnek jövedelemnek, tehát nem is lehetne belőle levonni. Sem ingó, sem ingatlan vagyonom nincsen. Ilyen esetben megváltható közmunkával vagy mi történik?
2020. jan. 14. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Nappali tagozatos voltál? Akkor a szüneteltetés altt sem kell fizetni:

"A társadalombiztosítás szabályai alapján kizárólag egészségügyi szolgáltatásra jogosult:

a köznevelésről szóló törvény, illetve a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó intézményben tanuló nappali tagozatos magyar állampolgár, menekült, oltalmazott, ha társadalombiztosítási szempontból belföldinek minősül, a tanulói/hallgatói jogviszonya kezdetétől a diákigazolványra való jogosultsága megszűnéséig (a tanulói/hallgatói jogviszony szünetelése alatt is jogosultak),"

[link]

Tisztázd a NAV-val.

2020. jan. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem ugy szunetelt, hanem intezmenyvaltas kozben nem volt egyaltalan. Tehat nem passzivaltattam, hanem egyik suliban megyzunt es kb 1 evre ra lett a masikban ujra. Szoval az tuti, hogy fizetnem kell, csak nincs mibol, ezert kerdea, hogy mi az alternativa.
2020. jan. 14. 17:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Meg nem váltható, de kérjél elengedést, vagy mérséklést és részletfizetést hivatkozva a jövedelmi helyzetedre: [link]
2020. jan. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!