Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valaki kivesz tegyük fel...

Ha valaki kivesz tegyük fel 200 ezrer bet 365-ről akkor a 200 ezer után kell adózni vagy csak a haszon után? (Tegyük fel 150ezret befizetett elötte)

Figyelt kérdés

2020. jan. 17. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha 150 ezret befizettél - és ennek nyoma is van :-) - akkor csak az 50 ezer ft után kell adózni, hiszen annyi a megszerzett nyereség.
2020. jan. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Az elso teved.


Ha igy lenne akkor az eg vilagon semmi baj nem lenne az adózási kotelezettseggel.

Pont hogy nem tudod elszamolni a befizeteseket, igy ha befizetsz 300kt es kiveszel 200kt akkor is van adózási kotelezettseged.


Egyebkent amig nem milliokrol, 10milliokrol van szo, nem kell aggódni azbadozas miatt. A kutyát nem erdekli

2020. jan. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igazából mindketten tévedtek :) Nem a befizetést nézik, hanem a feltett tétet. Szóval a feltett tét összege csökkenti a nyereményt, így kapod meg a jövedelmet. Viszont a vesztes tétek alapjai nem csökkentik még tovább. Vagyis ha felraksz 1.000 forintot és nyersz 1.500-at, egy másik fogadásban szintén felraksz 1.000 Ft-ot és elbukod, akkor 1.500-1.000 Ft után kell adóznod, ha kiutaltatod. Ha sportfogadásról van szó, akkor az így keletkezett jövedelem 85%-nak a 15+17,5%-a az adófizetési kötelezettséged.
2020. jan. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
"Nem a befizetést nézik, hanem a feltett tétet."-írta az előző hozzászóló. Véleményem szerint lehet, hogy nem a befizetéseket nézik/bár ez adóalap csökkentö tényező lehet/, viszont azt, hogy ha valaki egy nap mondjuk 20 eseményre fogad, azt a negyedéves záráskor /kb.1800 esemény/ nem lehet visszavezetni, hogy mennyi volt a fogadásonként feltett tét...
2020. jún. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az a fogadó saját feladata és felelőssége, higy a bevallott adó alapját képző nyilvántartásokkal rendelkezzen. Amúgy beten vissza lehet kérni a fogadástörténetet, tételes lista van. Lényeg, hogy a vesztes tétek összegét nem lehet levonásba helyezni.
2020. jún. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó, igazatok van, - 1-es vagyok- én hirtelen a tőzsdei nyereségre asszociáltam, arra válaszoltam, de Bét365 az nem a BÉT, azaz a Budapesti ÉrtékTőzsde. Persze én is tudom, hogy a Bét365 az fogadós oldal, csak valamiért "beugrottam a csapdába" :-) bocsi.
2020. jún. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!