Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha több pénzt kapok bankszámlá...

Ha több pénzt kapok bankszámlára, mint amennyi a hivatalos bejelentett fizetésem, akkor milyen következményeket von maga után? Kell-e külön adóznom vagy fizetni valamit?

Figyelt kérdés

2020. jan. 18. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem
2020. jan. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha jogosulatlanul kaptad (pl. véletlenül), akkor vissza kell adni.

De gyakoribb, hogy pótlékok és túlóradíjak miatt kapsz többet. Azzal semmi dolgod, csak örülj neki. A járulékokat a munkáltató erre vonatkozóan is levonja és fizeti, te a nettót kapod.

2020. jan. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bruttó x összegre be vagyok jelentve, amit a bankszámlámra kapok, emellé kézbe kapok kb. ugyanennyit minden hónapban. Túlórázok, de 8 órára vagyok bejelentve. És gyanítom, hogy a főnököm csak a bejelentett pénz után adózik, a többiért nem. Tehát a többi pénz, ami után se ő, se én nem adózom, (amit kézbe kapok) az után nem kéne valakinek fizetni? Ha lebukik a főnök, akkor én is bajba kerülhetek, hogy pl. utólag ki kéne fizetni sok pénzt?
2020. jan. 18. 15:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez a helyzet úgy illegális, ahogy van, szóval de: kellene fizetni utána. Pont ugyanazt, amit a bejelentett rész után is. Az összes járulékot.
2020. jan. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Tehát a többi pénz, ami után se ő, se én nem adózom, (amit kézbe kapok) az után nem kéne valakinek fizetni?"


Dehogynem, mindkettőtöknek kéne. Épp azért adja készpénzben, hogy ne legyen nyoma, így a cég is spórol, meg te is.

Elég sok cég csinálja ezt így Magyarországon. Minden munkásuk minimálbérre van bejelentve, az után adóznak, a többi meg megy zsebbe.

Azt nem tudom, hogy ha lebukik a cég, akkor őket és a munkásokat mennyire bírságolják, de nyilván szép nagy szemmel látható összeg lesz.

2020. jan. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A fekete részt kézbe adja nem? Akkor nem értem a kérdést...
2020. jan. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat azt nem írtam, hogy már azt amit eddig kézbe adott AZT IS UTALJA MÁR!!! Ezért is aggódom... Mert szerintem ezután már nem adózik, csak a bejelentett után... Szóval ennek már nyoma van!
2020. jan. 18. 16:40
 8/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg ügyfélkapun keresztül a járulékadat kivonatban, hogy arra a hónapra milyen összegekről küldött adatszolgáltatást a NAVnak (bruttó bér, járulékok, SzJA) Abból ki tudod számolni, mennyi a hivatalos nettó béred és meglátod, hogy annyit utalt-e.
2020. jan. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Mert szerintem ezután már nem adózik"


Ennyire hülye nem lehet...

2020. jan. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Annyira csak nem hülye a főnök, hogy a fekete béred is a bankszámládra utalja... :(


Nem lehet, hogy jutalmat kaptál így év végére? Hivatalosan?

2020. jan. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!