Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Erre a betegségre jár adókedve...

Erre a betegségre jár adókedvezmény?

Figyelt kérdés

Csak most láttam a tvben hogy bővült a betegségek után járó adókedvezmény listája. Nem is hallottam eddig róla.

A listában van idiopathiás hirtelen bekövetkezett hallásvesztés

És nekem évekkel ezelőtt volt egy olyan esetem amikor kiderult hogy nem hallok rendesen. Nincs hallokeszulekem, a mindennapokban nem zavar, kicsit hangosabban kell csak beszélni hozzam

A leletemen az áll hogy hirtelen bekövetkezett hallásvesztés.

Számomra butaság ak hangzana, hogy erre az "aprosagra" jár ilyesmi, de inkább megyek biztosra hátha tudja itt valaki, hogy ez járna e nekem.

Valamit ha igen, akkor hogyan lehet igenybevenni?


2020. jan. 20. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézd meg a papírodon, hogy mi a BNO-kód.

Az alapján vannak besorolva az adókedvezmények is, úgy lehet tutira megtudni, hogy jár-e.

2020. jan. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na tessék, itt a vonatkozó kormányrendelet, a szerint a köv. a bno-kód:

H912 Idiopathiás, hirtelen bekövetkezett hallásvesztés


[link]


Ha ez a szám szerepel az orvosi papírodon, akkor jár neked a kedvezmény. A munkáltatód fog adni nyilatkozatot, amit ki kell töltenéd, és akkor kevesebb adót fognak vonni a fizetésedből.

2020. jan. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még annyival egészíteném ki, hogy ha ez a bno kódod, akkor szakorvostól, vagy a leleteid alapján a háziorvostól kérj egy igazolást arról, hogy jogosult vagy az adókedvezményre. És ezt a papírt tedd el.
2020. jan. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Így van. Kedvezmény csak akkor vehető igénybe, ha a hivatkozott jogszabályban szerepel a betegséged/fogyatékosságod BNO-kódja, valamint erről rendelkezel a szakorvostól, vagy háziorvostól a súlyos fogyatékosság minősítéséről igazolással (kötelező tartalmi elemei vannak). Arra az időszakra vagy jogosult kedvezményt érvényesíteni, amit abban feltüntetnek. Az orvosi igazolást Neked kell megőrizned az adó elévülésének idejéig, ha veszel igénybe általa kedvezményt. A munkahely nem kérheti, és a bevalláshoz sem szabad hozzácsatolni.
2020. jan. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!