Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Dolgozhatok-e vágó/operatőrkén...

Dolgozhatok-e vágó/operatőrként, végzettség nélkül?

Figyelt kérdés

Eredetileg tanár-szakos hallgató vagyok, de autodidakta módon már lassan 10 éve tanulom és gyakorlom a "filmészítés" szabályait, After Effectset, Premiere Prot elég profi szinten és valamennyire a C4D-t is ismerem. Jelenleg az egyetem saját televíziójának dolgozok, ahol némi ösztöndíjjal honorálják a munkánkat. Ha egyetem után is szeretnék ilyen munkát végezni, kell hozzá szakmai végzettség, vagy ha elmegyek mondjuk egy céghez (esküvői videós, vagy reklámfilmes stb.), akkor ők alkalmazhatnak és az adózásom is rendbe lesz?

Vagy csak akkor kell végzettség, ha én magam akarok kiállítani számlát maszek munkáért?

A segítséget előre is köszönöm.



2020. jan. 23. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:

a végzettséghez kötött tevékenységet igazoló végzettséggel a számlát kiállító vállalkozásban VALAKINEK kell rendelkeznie. egyéni vállalkozásnál is van lehetőséged olyat alkalmazni, akinek van ilyen papírja (vagy más tevékenységként számlázni, amihez nem kell végzettség).


bármilyen vállalkozás alkalmazhat a tudásod alapján bármilyen végzettség nélkül is, mert a vállalkozás vállalja a munkádért a felelősséget. ha valaki másnak van a cégben a tevékenségi körhöz szükséges végzettsége, akkor tőled nem kell feltétlenül elvárniuk.

illetve ha más tevékenységet számláznak ki, akkor sem feltétlenül van rá szükségük.


például egy tévé társaságnak az operatőr/vágó tudásodra van szüksége a műsor előállításához, de a bevételét (általában) nem abból szerzi egy tévé, hogy videó készítést kiszámláz másnak, hanem leginkább, hogy a műsorok közt sugárzott reklámok vetítéséért fizetnek nekik.

ha viszont te magán vállalkozásban, vagy egy kisebb filmstúdiónak dolgozva bedolgoztok egy tévének, akkor ti a tévének film gyártást fogtok kiszámlázni, amihez kell ilyen végzettség a vállalkozásban.


a nagyobb gond ezzel, hogy általában a tévék nem annyira alkalmazottként szoktak alkalmazni másokat, hanem inkább vállalkozóként számlázva. éppen ezért nem árt, ha mégis van megfelelő végzettséged (vagy ki tudsz valami olyan jogcímet találni, amit számlázhatsz végzettség nélkül és nekik megfelel)...


mindenképp érdemes könyvelővel átbeszélni a lehetőségeidet!

2020. jan. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a hasznos és tartalmas választ!
2020. jan. 26. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!