Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ház vásárlásnál illetéket...

Ház vásárlásnál illetéket kell fizessek. Lehetséges kijönnek felmérni a ház forgalmi értékét, de közben elkezdtük felújitani részben. Beleköthetnek ebbe? Mit fognak jobban nézni?

Figyelt kérdés
2020. jan. 24. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, lehetséges, hogy kimennek megnézni, ha a hasonló paraméterekkel rendelkező ingatlanokhoz képest alacsony áron vettétek meg.


Mi egy 7 millió körüli lakást vettünk 4,5 millióért.

Egyéb esetben kijöttek volna felmérni az ingatlant az illeték kiszabása előtt, számítottunk is rá, de az adásvételi szerződésből kitűnt, hogy fullig volt az ingatlan végrehajtási és jelzálogjogokkal, elidegenítési és terhelési tilalommal, valamint hogy le volt lakva évtizedek óta. Nem jöttek ki, elfogadták a szerződés szerinti értéket.


Viszont én már csináltam olyat, hogy az ingatlanostól megvett lakást kezdtem felújítani. 1 millióval több illetékalapot állapítottak meg, mint amennyiért vettem. Fellebbeztem, benyújtottam a megszerzéskor készült fényképeket, amelyet az értékbecslő készített a lakás meghirdetése előtt közvetlenül. Ilyen volt, ilyen lett...

Elfogadták a szerződés szerinti értéket.


Ügyes légy! :)

2020. jan. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2020. jan. 25. 07:03
 3/4 xswerdy ***** válasza:
én is vettem nagyon olcsón ingatlant, és tartottam tőle, hogy nem fogják elfogadni az értéket. Lemásoltam a netről a hirdetést, amíg még aktív volt, hogy be tudjam mutatni, hogy tényleg ennyiért hirdették. Nem tudom, hogy ha vitára kerül a sor, akkor ez mennyit ért volna, mert simán kivetették az illetéket a vételár szerint.
2020. jan. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A hirdetés semmit nem ért volna, mert ez nem így működik. Van a NAV-nak egy ún. összehasonlító érték adatbázisa, abból vesznek alapul hasonló fekvésű, méretű, állapotú ingatlanokat (legalább hármat). Ha a bejelentett értéked nagyon eltér ezeknek az átlagától, akkor ellenőrizhetnek.


Érdemes fényképekkel dokumentálni az eredeti állapotot és bizonylatokkal igazolni a felújítás költségeit. Akkor nem lehet baj

2020. jan. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!