Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kínából alibaba.com ról vagy...

Kínából alibaba.com ról vagy pl aliexpressről szeretnék rendelni a vállalkozásomhoz anyagokat nagyobb mennyiségben. Hogy tudom ezt lekönyvelni? Olvastam alibaba.com az direkt a nagyobb mennyiségekre van, és adnak is róla számlát meg minden.

Figyelt kérdés

Leírná nekem valaki aki már csinálta az egész menetet, nekem a számlákkal el kell számolnom teljes mértékben. Valaki aki nagyon benne van ebben a dologban írhat is privát üzenetet megköszönném.


Köszönöm előre is.

További szép napot !



2020. jan. 26. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést. Ha adnak róla számlát, akkor azt leadod a könyvelődnek, aztán az alapján elszámol. Ha az eladó nem tud számlát adni, akkor pedig adásvételit írtok és az alapján megy az elszámolás.
2020. jan. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ez a kínai számla hivatalos?
2020. jan. 26. 13:49
 3/4 xswerdy ***** válasza:
persze hogy a számla hivatalos. A vámeljárás során pedig kivetik az ÁFÁ-t és a vámot. Az ÁFÁ-t visszaigényelheted, ha továbbértékesítésre veszed az árut. A gond inkább az aliexpress-el van, ami alapból magánszemélyeknek van, és nem ad számlát. De lehet, hogy ha külön írsz a kereskedőnk, hogy kellene, akkor ő is ad.
2020. jan. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm . És még annyi a vám eljárást az nekem kall kezdeményezni vagy magától történik amikor beér az országba ?
2020. jan. 27. 00:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!