Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Idén akkor így nem kapok...

Idén akkor így nem kapok adókedvezményt? Vagy max azt a régi elmaradt két hónapot?

Figyelt kérdés

Laktóz érzékeny vagyok, tavaly azaz 2019ben minden hónapban kaptam adókedvezményt. Felvettem ami járt.


Idén más orvos rendelt. Ő olyan igazolást adott, hogy 2018 november óta fennáll és jelenleg is fennáll.

És az van a tetején igazolás a 2019 évi adókedvezmény igénybevételéhez. Na de én tavaly már megkaptam.


Egyedül a 2018 nov-decemberi nincs meg, azt nem kaptam meg.

Most akkor én ezzel a 2018as két hónapot kaphatom meg, és ennyi?


Mettol-meddig nézik az adobevallast? Mindig januártól-decemberig?

És majus-junius fele utálják ki a tavalyit?

Eddig navra bíztam adóbevallást és nemrég óta dolgozom


Vagy hogy van ez mettől meddig nézik,májusban van az adóbevallás ennyit tudok


2020. jan. 30. 08:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindig január-december az adóbevallás időszaka. Májusban van a leadási határidő. De ettől függetlenül te május 20 előtt bármikor leadhatod. A 2018-as bevallásodat meg kell önrevíziózni és akkor visszakapod azt a két hónapot is. A bevallás beadásától számított 30 napon belül utalnak. Ha minden hónapban megkaptad a béreddel együtt, akkor a 2019-cel kapcsolatban már nem kapsz semmit, mivel azt év közben megkaptad már.
2020. jan. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"És az van a tetején igazolás a 2019 évi adókedvezmény igénybevételéhez. Na de én tavaly már megkaptam."


Már megbocsáss, de ha tavaly minden hónapban megkaptad az adókedvezményt, akkor mégis miért akarod 2-szer felvenni ugyanazt . Csak 1 x jár.

Azért adta az orvos az igazolást, hogy ha bekéri a NAV, akkor meg tudd mutatni, hogy jogosult vagy az adókedvezményre.

A 2018 okt, novemberi adókedvezmény csak akkor jár, ha akkor már dolgoztál. Ebben az esetben önellenőrzést kell beadni és úgy megigényelni.

Még egyszer leírom: ha tavaly minden hónapban megkaptad az adókedvezményt, akkor nem fogja idén kiutalni a NAV májusban, mert csak egyszer vagy jogosult rá.

2020. jan. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2

Nem voltam benne biztos hogy januártól-decemberig nézik az adobevallast. ennyire amatőr vagyok.

Azért mentem el dokihoz, mert én úgy szerettem volna, hogy olyan igazolást adjon amire az van írva, hogy mettől-meddig áll fent.

Mert anno olyat kaptam, tehát ha olyat ad hogy 2019 Dec 18-2020 Dec 17. Tehát onnantól frissíti egy évig mikor előző lejárt, akkor minden hónapban utalnának az a kb 5000 körüli nettot

De sajnos ő sose ad ilyet, tiszta gáz...

Akkor 2021ben lesz ebből valami

Munkahelyem meg remélem segít a 2018as két honapban

2020. jan. 30. 09:22
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is laktózos vagyok és én olyan igazolást kaptam, hogy az állapotom végleges. Neked is ilyen igazolás kéne.
2020. jan. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 itt az orvos csak akkor adja ki, ha 5 éve fenn áll már. Neked mióta tart ez a betegség?
2020. jan. 30. 09:41
 6/11 anonim ***** válasza:
Pontosan nem tudom. Régóta érzek tüneteket magamon, jópár éve. De nem foglalkoztam vele. 2019 februárjában mentem el dokihoz, rögtön megadta véglegesre.
2020. jan. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jó neked, vannak akik nagyon szabálykövetők
2020. jan. 30. 14:59
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez nem szabálykövetés. A dokinak van mérlegelési jogköre. Úgy ítélte meg, hogy az én állapotom véglegesen fennáll.
2020. jan. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A 2018 okt, novemberi adókedvezmény csak akkor jár, ha akkor már dolgoztál."


A személyi kedvezmény érvényesítését a törvény nem köti munkavégzéshez.


Ha az orvosi igazolás szerint 2018. november óta áll fenn a betegsége, akkor 2018-ra november és december hónapra járó összeget érvényesítheti még akkor is, ha nem dolgozott semmit, de van/volt hozzá adóköteles jövedelme, amiből érvényesíteni tudja. Ez vonatkozik a többi időszakra is.

Adóköteles jövedelemre nem csak munkával lehet szert tenni.

2020. jan. 31. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Adóköteles jövedelemre nem csak munkával lehet szert tenni."


Ez igaz, de mivel a kérdező a munkahelyéről beszélt, ezért feltételeztem, hogy 2018-ban nem volt vállalkozó, nem adott el adókötelesen ingatlant, stb. Ezért írtam, hogy ha már dolgozott akkor is.

2020. jan. 31. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!