Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Közeledem a nyugdíjhoz, de a...

Közeledem a nyugdíjhoz, de a cég ahol dolgozom csak minimálbéren jelent be, a többit zsebbe fizeti, így nem sok nyugdíjam lesz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elmenni nem akarok, mert a konkurenciánál rosszabbak a munkakörülmények és ez fontosabb. Viszont így alig lesz nyugdíjam, ha meg magam teszek félre nyugdíjszámlára, akkor nem marad megélhetésre. Gondolkodtam, hogy felnyomom őket a NAV-nál, de ha kiderül, hogy én voltam, akkor még rosszabb helyzetebe kerülök. A főnökkel beszélni nem lehet, azt mondja, ha nem tetszik el lehet menni, pedig nem talál így sem alkalmazottat, de azt hiszi, hogy ő mindent megtehet velünk. Fizetésemelést sem adott már évek óta, mindíg csak ígérget.

Ti mit tennétek a helyemben?



2020. febr. 1. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Ez egy kétélű kard. Azzal, hogy belementél, hogy zsebbe fizet X összeget, ugyanolyan adócsaló lettél mint a főnököd. Kvázi beleegyeztél az egészbe, viselve azt a következményt, hogy a nyugdíjad minimális lesz.

Valamit valamiért. Ha a konkurencia bejelent rendes bérre, cserébe nem olyan csábítóak a munkakörülmények, akkor a te kezedben van a döntés, higy számodra mi a fontosabb. Nekem úgy tűnik döntöttél.

2020. febr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szóval ha felnyomnám őket, akkor abból lehetne nekem és a kollégáimnak is baja?
2020. febr. 1. 14:40
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Fizess magadnak Önyp-t vagy Nyugdijbiztit. Arra jar 20% adovisszaterites. Es meg kamatozik is.
2020. febr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

Te is bűnrészes vagy azzal, hogy elfogadtad a törvénytelen alkut. ha bizonyítási eljárásra kerül sor, nyilván egy cég meg tud fizetni egy dörzsölt ügyvédet, és simán rádbizonyítják, hogy te akartad így..

Ahogy előttem is írták, nagyon kétélű fegyver a felejlentés...

2020. febr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Te minimálbért keresel vedd úgy. Minden további extrának csak örülj és rakj félre belőle nyugdíjra.
2020. febr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"ha meg magam teszek félre nyugdíjszámlára, akkor nem marad megélhetésre."


Valamit valamiért...

2020. febr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Dudok Andrásné ***** válasza:
Tudtad, miért mentél bele???!!Egyébként meg nem a mostani fizud után kapod ha nem 1988 tol az átlagfizetésed bizonyos %át.Nem a cég a bünös ha nem te.Hisz tudtál róla,igy te vagy az adócsaló.Jobb ha hallgatsz.
2020. máj. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
# 7 : 100%-ig igazad van!
2020. máj. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!