Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Igénybe veheti-e egy főállású...

Igénybe veheti-e egy főállású társas vállalkozó a fizetés nélküli szabadságot, és milyen járulékokat kell befizetnie utána a cégnek, ha minimálbéren (105000Ft) van bejelentve?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy mennyi időre mehet fizetés nélküli szabadságra? Egyhuzamban? Egy évben összesen?

2015. nov. 26. 09:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem te kérdezted a táppénzt is a gyerek betegsége alatt?

Az az igazság, hogy ezek olyan speciális kérdések, amire a könyvelőtök vagy a NAV Call Center 1 perc alatt tudna választ adni - szerintem inkább őket kérdezd meg.


A táppénzes dolognak megpróbáltam utána keresni, de sajnos nem volt annyi időm, hogy jutottam volna valamire...

2015. nov. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Próbáltam más úton is utánajárni a lehetőségeknek, de mivel a főállású tv. nem tartozik a MT hatálya alá, elakadtam a kutakodásban. Gondolom hasonló akadályba ütközik az is, aki a táppénz tekintetében szeretne vállalkozóként tisztábban látni.

Igazad van és köszönöm a tippet, a hivatalban biztosan rövid idő alatt tudnak válaszolni.

2015. nov. 27. 12:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyszerű, mert nem mehet.
2015. nov. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!