Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha regisztrálok magamnak egy...

Ha regisztrálok magamnak egy ügyfélkaput, hogy megnézzem, tartozom-e a NAV-nak, akkor rám fognak szállni?

Figyelt kérdés
Idáig soha, semmilyen levelet nem kaptam a NAV-tól, de a korábbi munkahelyemen nem voltam bejelentve, így természetesen halmozódhatott valamilyen összeg. Ha meglátják, hogy regisztráltam, rám szállnak? Egyáltalán meg tudják nézni, hogy regisztráltam?

2020. febr. 3. 16:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem
2020. febr. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Te nem tudsz regisztrálni magadnak Ügyfélkaput - csak kormányablaknál lehet csináltatni Ügyfélkapu regisztrációt személyi igazolvány és lakcímkártya kíséretében.


Az teljesen mindegy, hogy van-e ügyfélkapu regisztrációd, a tartozás az mindenképpen tartozás, ha nem regisztrálsz, akkor is megtalálhat a NAV.


Ha nem voltál bejelentve, akkor jó eséllyel TB tartozásod van, azt pedig sürgősen rendezni kellene, mert júl. 1-től ha nincs TB-d fizetve és min. 3 havi tartozásod van, akkor törlik a TAJ számot és nem lesz lehetőség az orvosi ellátásra, illetve ki kell fizetni az ellátást.

Magyarul, ha van TB tartozásod, könnyen előfordulhat, hogy júl. 1-e után ellátás nélkül maradsz.

2020. febr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
#2 új e személyivel nem kell kormányablakhoz menni.. lehet otthonról is.
2020. febr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3-as, köszi a kiegészítést, ezt nem tudtam, úgy látszik, még egy kicsit le vagyok maradva :D
2020. febr. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"mert júl. 1-től ha nincs TB-d fizetve és min. 3 havi tartozásod van, akkor törlik a TAJ számot és nem lesz lehetőség az orvosi ellátásra, illetve ki kell fizetni az ellátást."


Csak a július 1 után felhalmozott tartozásokra vonatkozik.

2020. febr. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
... és TAJ-számot nem törölnek (csak ha meghaltál), az mindig a Tied marad, mint a személyi számod, maximum jelzi az orvosnál az TAJ-szám ellenőrző rendszer, hogy rendezetlen a befizetésed. :)
2020. febr. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Csak a július 1 után felhalmozott tartozásokra vonatkozik."

Ez így van, viszont ha megtalál a NAV bárkit, akinek elmaradása van TB-ből, 5 évre visszamenőleg kiszámlázza és jó eséllyel még büntetőkamatot is tesz rá. Sokan jártak már így és sokféle módon lehet úgymond képbe kerülni. Ismerősöm mióta bevezették ezt a rendszert, azóta nem fizetett maga után, bejelentett munkahelye soha nem volt. Aztán fogat kellett volna csináltatnia, így hogy ellássák ingyen a fogászaton, kérvényezte az önkorinál, hogy 1 évig fizessék helyette. Mondanom sem kell, az elmúlt éveket a NAV kiszámlázta neki. Így kicsit drágább lett a fogorvos, mintha nem csinál semmit.

2020. febr. 6. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6


Igazad van, nem törlik, hanem érvénytelenné válik - pontatlanul fogalmaztam. Egész pontosan így hangzik:


"HA EZUTÁN SEM FIZET RENDESEN, ÉS HÁROMHAVI TARTOZÁST, 23 130 FORINTOS ELMARADÁST HALMOZ FEL, AKKOR A TÁRSADALOMBIZTOSÍTÁSI AZONOSÍTÓ JEL, A TAJ ÉRVÉNYTELENNÉ VÁLIK. AZ ÉRINTETT NEM TUD MAJD TÉRÍTÉSMENTESEN EGÉSZSÉGÜGYI SZOLGÁLTATÁST IGÉNYBE VENNI, DE A TARTOZÁS KIEGYENLÍTÉSÉVEL UGYANAKKOR A JOGOSULTSÁG VISSZAÁLL."

2020. febr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Ez így van, viszont ha megtalál a NAV bárkit, akinek elmaradása van TB-ből, 5 évre visszamenőleg kiszámlázza és jó eséllyel még büntetőkamatot is tesz rá"


Pontosítanék:


Nem számláz semmit a NAV (ő nem gazdálkodó szervezet), hanem előírja a fizetési kötelezettséget. Hozzáteszem, mielőtt megtennék egyeztetést kezdeményez az illetővel. Ha semmit nem reagál rá, vagy nem veszi át a levelet, akkor határozattal előírja a fizetnivalót. Erről minden esetben értesít - írásban.


Büntetőkamat nincs, hanem késedelmi pótlék van. Ha 5 évre (ami jelenleg 4 év) visszamenőleg előírja a tartozást, akkor jogosan számol fel rá késedelmi pótlékot is.


"Képbe" kerülni pedig nem csak úgy lehet, hogy orvoshoz megy valaki, mivel folyamatosan egyeztet a NAV az NEP-pel az ügyben, hogy ki potyautas az egészségügyi rendszerben. Azon a rostán is fenn lehet akadni, nem csak az orvosnál.

2020. febr. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A képbe jövést egyáltalán nem is az orvosi látogatással kapcsolatban írtam, hanem azzal, hogy az illető kérvényezte az önkorinál a járulék átvállalását. Ezzel jött képbe, mert addig a kutya nem tudta róla a NAV-nál, hogy ő létezik, mert soha nem volt bejelentett állása és már 50 éves.
2020. febr. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!