Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha kifizetem a tbt visszamenől...

Ha kifizetem a tbt visszamenőleg, adnak ki OEP igazolást?

Figyelt kérdés
Gyesen van a testvérem de most várja a 4. Babáját így már kB 10eve nem dolgozik. Most tönkre ment a házassága elváltak. A csokkot szeretné egyedulállóként megigenyelni, de kell hozzá OEP igazolás..
2020. febr. 19. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. febr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat, kifejtem: a TB befizetése (az a havi 7 ezer körüli összeg) csak egészségügyi ellátásra jogosít. De nem lesz jogviszonya.
2020. febr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írják.

De csokot nem csak házasok vehetnek fel?

2020. febr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem. A babaváró, amihez házasnak kell lenni. Ott ugyanis előre ígér a hitelfelvevő gyerekeket, míg a CSOKnál nem feltétlenül.

[link]

2020. febr. 20. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

"Kinek állítható ki igazolás arról, hogy biztosítottként szerepel a nyilvántartásban?

Az szerepel biztosítottként az egészségbiztosítás ellátásaira jogosultakról vezetett nyilvántartásban, akinek az alap jogviszonya biztosítási kötelezettséget keletkeztet. A biztosítást keletkeztető jogviszonyokról ide kattintva olvashat részletesen.


Felhívjuk a figyelmet, hogy a biztosítást keletkeztető jogviszonyok köre szűkebb, mint a kizárólag egészségügyi szolgáltatásra jogosító jogviszonyoké. A kizárólag egészségügyi szolgáltatásra jogosultak (pl. gyes-en lévők, nyugdíjasok) nem biztosítotti jogviszonyban állnak, ezért részükre nem állítható ki olyan igazolás, amelynek bemutatása a lakáscélú támogatások (családok otthonteremtési kedvezménye, otthonteremtési kamattámogatás, lakásépítési támogatás) igénybevételének feltétele."


A GYES időszaka nem fog biztosítási jogviszonynak számítani még akkor sem, ha kifizeti visszamenőleg a "TB"-t, főleg, hogy GYES ideje alatt nem kell "TB-t" fizetni. A "TB"-nek egyébként egészségügyi szolgáltatási járulék a neve, és a neve is mutatja, hogy kizárólag az egészségügyi ellátások igénybevételével van kapcsolata, biztosítási jogviszonnyal (mint például munkaviszony) nem.


Ha valaki munkaviszony alatt van GYES-en, akkor a "biztosítása" arra az időre szünetel a törvény erejénél fogva.

Ha munkaviszonyon kívül van GYES-en, akkor pedig nem szünetel a biztosítása, hanem nem számít biztosítottnak, csak egészségügyi szolgáltatásra jogosultnak úgy, hogy nem kötelezett az egészségügyi szolgáltatási járulék (TB) fizetésére a GYES ideje alatt.

2020. febr. 20. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. febr. 20. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!