Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit csináljak, ha elírtam a...

Mit csináljak, ha elírtam a bankszámlaszámomat az adóbevallásomban?

Figyelt kérdés
Még február elején megcsináltam 1953-as SZJA bevallásomat, de csak most vettem észre, hogy elírtam az bankszámlaszámomat. Hibás bankszámla lett így, amire nem lehet utalni, visszadobja a rendszer. Kell-e ilyenkor valamit tenni, ha adóvisszatérítést várok a NAV-tól? Értem ezalatt, hogy amíg nem módosítom a helyesre, addig nem is utalnak, vagy ilyenkor automatikusan kiküldik az összeget postán? Illetve ilyenért büntethetnek-e?

#adóvisszatérítés #hibás bankszámla
2020. febr. 24. 18:08
 1/7 ganjamanya válasza:
Nyújt be helyesbítő bevallást. Minden adat ugyanaz csak a bankszámla számot írd át.
2020. febr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kiértesített már a nav a hibáról? Mert akkor a hibás bevallás vonalkódját is rá kell írni.
2020. febr. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Értem ezalatt, hogy amíg nem módosítom a helyesre, addig nem is utalnak, vagy ilyenkor automatikusan kiküldik az összeget postán? Illetve ilyenért büntethetnek-e?"


Utalni fognak, hiszen nem tudhatják, hogy elírtad a bankszámla számot. Jó esetben visszadobja a bank mondván, nem azonos a jogosult a bankszámla tulajdonosával. Rossz esetben más kapja meg a pénzt.


Ha a bank visszadobja, akkor nem küldik automatikusan postán, hanem valamilyen formában értesítenek arról, hogy "hibás" a bevallás. Ilyenért miért büntetnének?


Mivel március 01. előtt nem indul visszautalás soha, ezért addig gyorsan javítsd a már beadott bevallásod úgy, ahogy az első válaszoló írta.

Minden ugyanaz, csak a bankszámlaszámot írd be helyesen hozzá. Ez nem "önellenőrzés" kategória, hanem "javítás/helyesbítés" kategória.


Siess!

2020. febr. 26. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Van március 1 előtt is utalás. Nekem már több ügyfelem is visszakapta a pénzt.
2020. febr. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez izgalmas, én még nem találkoztam ilyennel. :)


Art. 64. § ma is hatályos része erre vonatkozóan:


"Az adóhatóság a természetes személy jövedelemadó-bevallásában feltüntetett visszatérítendő adót, illetve költségvetési támogatást az igény (bevallás) beérkezésétől számított harminc napon belül, de legkorábban az adóévet követő év március elsejétől utalja ki. Ha a költségvetési támogatást az adóhatóság állapítja meg, a kiutalást az erről szóló határozat véglegessé válásától számított harminc napon belül kell teljesíteni."


Már ők sem tartják be a jogszabályokat. :)

2020. febr. 27. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Meglepődnél mennyi hiba van az artban :) Mint az például, hogy olyan cégeket köteleznének havi 01 bevallásra, akiknek semmi bevalllanivalójuk nincsen :) Nullával nem lehet beadni, NY nem adható rá. NAV által elismert hiba. Van még pár ilyen anomália, nem ördögtől való :)
2020. febr. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát hiába! Az ország jobban teljesít... :)
2020. febr. 29. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!